LM.plSportNapastnik i obrońca jest. To koniec transferów Górnika Konin?

Napastnik i obrońca jest. To koniec transferów Górnika Konin?

W środku tygodnia siódmy zimowy sparing rozegrali piłkarze Górnika Konin. W Pleszewie pokonali IV-ligowy LKS Gołuchów 3:1.

Pierwotnie biało-niebiescy w środku tygodnia mieli mierzyć się ze Zrywem Dąbie, ostatecznie jednak zagrali z silniejszym LKS Gołuchów. Środowy sparing był szansą na złapanie minut dla tych, którzy nie grali lub grali mniej w ostatnim meczu kontrolnym z Elaną Toruń. Stąd brak w pierwszym składzie m.in. Łukasza Derbicha, Mateusza Augustyniaka, Aleksa Sieradzkiego, czy Tarasa Jaworskiego.

Półrezerwowa kadra Górnika poradziła sobie jednak z IV-ligowym zespołem z Gołuchowa. Najciekawiej było w pierwszym kwadransie, gdy padły aż trzy bramki. Najpierw podanie Pawła Błaszczaka wykorzystał Dawid Przybyszewski i było 1:0. Odpowiedź LKS była natychmiastowa - w dwunastej minucie piłka zawisła wysoko w powietrzu, łapiący ją Dawid Kołodziejczak starł się z rywalem i ostatecznie piłka wpadła do siatki. W piętnastej minucie koninianie jednak wyrównali - po zagraniu Jakuba Staszaka po poprzeczce uderzył Mikołaj Karbowy.

W kolejnych minutach gra była nadal wyrównana, ale brakowało wykończenia. Po zmianie stron bliski bramki był Dawid Przybyszewski, który po zagraniu Pawła Błaszczaka trafił w słupek. Zespół z Gołuchowa najlepszą sytuację miał w 63. minucie, gdy piłkę nad poprzeczką przenieść musiał Mateusz Koliński. W 79. minucie wynik na 3:1 dla Górnika ustalił Mateusz Majer, zamykając na dalszym słupku podanie z boku Sebastiana Kaczyńskiego.

W środowym meczu w barwach konińskiej drużyny zagrał Jakub Staszak, najnowszy nabytek Górnika. Lewy obrońca z Kalisza spędził na boisku 45 minut. - Wiek nie gra roli. Dla mnie nie ma to znaczenia. Jeżeli ściągamy zawodnika to pod kątem gry w pierwszym składzie. Jest jeszcze trochę czasu, będziemy się przyglądać, rotacja w zespole na pewno jest - mówi o siedemnastolatku trener Damian Augustyniak.

W drugiej połowie na boisku zaprezentował się środkowy obrońca z Miłosławia, który sam zgłosił się na testy do Górnika. Szanse na to, by pozostał w Koninie są jednak małe. Czy to oznacza, że zimą nikt już do Górnika nie trafi? Niekoniecznie. - Jeszcze pewne rozmowy trwają. Nie jest ostatecznie zamknięte, co z nich wyjdzie. Uzupełnienia są zrobione, ale jeszcze niedużo, ale coś może się zmienić - mówi Damian Augustyniak.
Kolejny sparing konininianie zagrają w najbliższą sobotę. Rywalem Górnika będzie Unia Swarzędz, a mecz najprawdopodobniej odbędzie się w Swarzędzu.

LKS Gołuchów - Górnik Konin 1:3 (8' Dawid Przybyszewski, 15' Mikołaj Karbowy, 79' Mateusz Majer)

Górnik Konin (I połowa): Dawid Kołodziejczak - Bartosz Świderski, Maciej Rojewski, Robert Jędras, Jakub Staszak, Mateusz Majer, Mikołaj Karbowy, Kamil Lewandowski, Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak.

Górnik Konin (II połowa): Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Robert Jędras, zawodnik testowany, Maciej Rojewski, Mateusz Majer, Kamil Lewandowski, Maciej Adamczewski, Filip Stożek, Dawid Przybyszewski (60' Sebastian Kaczyński), Paweł Błaszczak.