Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportŚnihur rzucał, ale Start przegrał. 17:27 z Żagwią Dzierżoniów

Śnihur rzucał, ale Start przegrał. 17:27 z Żagwią Dzierżoniów

Dziewięć bramek zanotował Adam Śnihur w sobotnim meczu z Żagwią Dzierżoniów. Start znów przegrał, tym razem dziesięcioma bramkami.

Sobotni mecz w Dzierżoniowie nie miał w sobie żadnej wyjątkowej historii. Gospodarze bardzo szybko wyszli na wysokie prowadzenie i już do przerwy mieli osiem punktów przewagi nad Startem. Koninianie zdołali rzucić zaledwie sześć bramek, w tym pięciokrotnie do siatki rywali trafiał Adam Śnihur.

Dwudziestolatek ostatecznie mecz skończył z dziewięcioma bramkami, ale Startu nie uratował. Koninianie co prawda zdołali na początku drugiej połowy zmniejszyć straty do pięciu bramek, ale później Żagiew i tak zrobiła to, co miała zrobić. Ostatecznie gospodarze pokonali zespół z Konina 27:17.

Była to osiemnasta porażka Startu w tym sezonie II ligi. Koninianie wciąż tracą osiem punktów do przedostatniego LKS OSiR Komprachcice. Kolejne spotkanie w przyszły weekend - Start podejmować będzie właśnie zespół z Komprachcic.

Żagiew Dzierżoniów - Start Konin 27:17 (14:6)

Żagiew Dzierżoniów: Piotr Kaczmarek, Tomasz Wasilewicz - Maciej Batko (2), Mateusz Błażkiewicz (4), Piotr Kuciński (1), Mateusz Piędziak (5), Bartosz Galik (2), Mateusz Parszyk (2), Jan Koźmińczuk, Patryk Rogaczewski (4), Damian Kalinowski (2), Kacper Matyja, Michał Antosik (5).

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (1), Jakub Fiedorowicz, Dominik Urbański, Kacper Trepka, Adrian Grzelka, Jakub Pecyna, Adam Śnihur (9), Bartosz Derdziński (1), Arkadiusz Pawlak (4), Tomasz Lorencki (1), Szymon Czerwiński (1), Tomasz Trojanowski, Konrad Kowalczyk.