LM.plSportTak się powinno żegnać z kibicami! KKF rozgromił zespół z Mosiny!

Tak się powinno żegnać z kibicami! KKF rozgromił zespół z Mosiny!

10:4 wygrał KKF Automobile Torino Konin w ostatnim meczu sezonu na własnym terenie. Tym samym koninianie zrewanżowali się za dwie wcześniejsze porażki z Grupą CRB Mrówka Mosina Futsal Team.

Niedzielne spotkanie było ostatnim meczem KKF Automobile Torino Konin na własnym terenie. Koninianie stracili już szansę na mistrzostwo II ligi, ale wciąż walczą o ligowe podium. Z Grupą CRB Mrówka Mosina Futsal Team mieli dodatkowe rachunki do wyrównania - przegrali z tym zespołem wcześniej finał wojewódzkiego Pucharu Polski i, w kontrowersyjnych okolicznościach, pierwsze ligowe spotkanie.

W niedzielę koninianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już po sześciu minutach gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Artura Brzuśkiewicza i Łukasza Łajdeckiego. W kolejnych minutach KKF Automobile Torino dołożył jeszcze dwa trafienia - Artura Brzuśkiewicza i Damiana Markiewicza. Goście kompletnie nie mogli odnaleźć się na boisku, a przegrywając 0:4 postanowili zdjąć bramkarza i zagrać piątką w polu.

To się opłaciło. W 20. minucie pierwszą bramkę dla Grupy CRB Mrówka Mosina Futsal Team strzelił Łukasz Pieczyński. Stracony gol mocno wybił z rytmu koninian. Dwie proste straty poskutkowały jeszcze dwoma bramkami gości w ostatniej minucie. Nagle z 4:0 zrobiło się 4:3 i mecz tak naprawdę rozpoczął się od nowa.

Po zmianie stron reakcja gospodarzy na wydarzenia z ostatniej minuty była wzorcowa. W 23. minucie na 5:3 strzelił Mateusz Mroziński i koninianie odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Przez kolejne minuty nie dopuszczali gości do swojej bramki. Zespołowi z Mosiny nie pomagała gra w piątkę - KKF Automobile Torino cały czas prowadził.

W 29. minucie bramkarz gości faulował, a podyktowany rzut karny na szóstego gola zamienił Łukasz Pietrzak. Chwilę później na 7:3 podwyższył Zaborski. Goście odpowiedzieli bramką Piotra Bartoszaka. Decydująca akcja miała miejsce jednak w 35. minucie. W słupek trafił Szymon Wichtowski, koninianie wyprowadzili świetną kontrę zakończoną bramką na 8:4 Przemysława Skibiszewskiego. Gdyby w tym momencie padł gol dla Grupy CRB Mrówka Mosina Futsal Team, mecz mógł potoczyć się jeszcze w innymi kierunku.

Cztery bramki straty dobiły jednak gości. W końcówce KKF Automobile Torino dołożył jeszcze dwa gole Jakuba Jaskulskiego i Łukasza Pietrzaka i ostatecznie koninianie zwyciężyli 10:4.

KKF Automobile Torino Konin wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Koninianie mają dwa oczka przewagi nad M40 Poznań i trzy punkty straty do Grupy CRB Mrówka Mosina Futsal Team (ten zespół ma jeszcze jeden mecz rozegrany mniej). Kolejne, ostatnie już spotkanie zespół z Konina rozegra w przyszły weekend. Na wyjeździe koninianie zagrają z Berg Solutions Futsal Gostyń. Ten mecz rozstrzygnie, które ostatecznie miejsce futsaliści z Konina zajmą na koniec sezonu.

KKF Automobile Torino Konin - Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team 10:4 (4', 14' Artur Brzuśkiewicz, 6' Łukasz Łajdecki, 17' Damian Markiewicz, 23' Mateusz Mroziński, 29', 30' Mateusz Zaborski, 35' Przemysław Skibiszewski, 36' Jakub Jaskulski36' Łukasz Pietrzak - 20' Łukasz Pieczyński, 20' Tomasz Gajewski, 20' Szymon Wichtowski, 33' Piotr Bartoszak)

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski - Krystian Andrzejczak, Mateusz Zaborski, Mateusz Mroziński, Łukasz Pietrzak, Artur Brzuśkiewicz, Wiktor Jarabek, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.

Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team: Krzysztof Bartkowiak, Michał Wasielewski - Piotr Kubiak, Łukasz Pieczyński, Daniel Lebiedziński, Dariusz Pieczyński, Tomasz Gajewski, Dawid Śmiłowski, Piotr Bartoszak, Szymon Wichtowski, Łukasz Cendalski, Norbert Stawik, Piotr Olczyk, Łukasz Laskowski.