LM.plSportTrzecie miejsce KKF w sezonie 2018/2019. Wygrana w Gostyniu

Trzecie miejsce KKF w sezonie 2018/2019. Wygrana w Gostyniu

Zawodnicy Konińskiego Klubu Futsalu Automobile Torino Konin wygrali ostatni mecz w sezonie i zakończyli rozgrywki drugiej ligi na trzecim miejscu w tabeli. Futsaliści z naszego miasta pokonali na wyjeździe Berg Solutions Futsal Gostyń 8:5 (3:3).

Do ostatniego spotkania w sezonie nasi zawodnicy podeszli niezwykle zmotywowani. Po wysokiej wygranej u siebie z Grupą CRB Mrówka Mosina Futsal Team (10:4) koninianie walczyli o zakończenie rozgrywek na trzecim miejscu w tabeli. Za ich plecami była drużyna M40 Poznań, która przed ostatnią serią spotkań traciła do KKF-u dwa oczka.

W pierwszej połowie meczu rozegranego w Gostyniu padło sześć bramek - po trzy dla każdego z zespołów. Koninianie rozpoczęli piorunująco drugą połowę. Dwa pierwsze gole dla KKF-u w tej części gry zostały zdobyte już w dwóch pierwszych minutach. Później nasi zawodnicy dołożyli jeszcze trzy trafienia wobec zaledwie dwóch bramek drużyny gospodarzy.

Dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu sezonu nasi futsaliści zapewnili sobie trzecią lokatę. W spotkaniu decydującym o mistrzostwie (pomiędzy liderem a wiceliderem) ekipa KS BestDrive Futsal Piła pokonała Grupę CRB Mrówka Mosina Futsal Team 2:1.

Berg Solutions Futsal Gostyń - KKF Automobile Torino Konin 5:8 (3:3)

Bramki dla KKF: Przemysław Sibiszewski x5, Łukasz Pietrzak x2 i Mateusz Zaborski

Bramki dla Berg Solutions Futsal Gostyń: Robert Przewoźny x2, Dariusz Łagoda, Piotr Frąckowiak i Krzysztof Seiffert

Skład KKF Automobile Torino: Michał Jankowski, Jakub Jaskulski, Krystian Andrzejczak, Łukasz Pietrzak, Damian Markiewicz, Przemysław Skibiszewski, Łukasz Łajdecki, Wiktor Jarabek i Mateusz Zaborski.