LM.plSportWilki Wilczyn wciąż walczą o półfinał. W ćwierćfinałach jest 2:2

Wilki Wilczyn wciąż walczą o półfinał. W ćwierćfinałach jest 2:2

Drugoligowi siatkarze Wilków Wilczyn pozostają w grze o awans do półfinałów fazy play-off w sezonie 2018/2019. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym podopieczni trenera Artura Hoffmanna pokonali u siebie 3:1 zespół SMS PZPS II Spała.

Był to czwarty, a zarazem drugi rozegrany w wilczyńskiej hali, ćwierćfinałowy pojedynek pomiędzy tymi dwiema drużynami. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Wilków 3:0. Tę przewagę gospodarze utrzymywali praktycznie do końca partii, którą wygrali ostatecznie 25:23. Niezwykle zacięta była końcówka drugiego seta. Przy ostatnich piłkach więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, którzy po grze na przewagi zwyciężyli 30:28. Trzeci set miał podobny przebieg do pierwszej części rywalizacji. Tym razem Wilki wygrały do 22. W secie numer cztery przeważali goście i zawodnicy z Wilczyna musieli gonić wynik w końcówce. Ostatecznie wilczynianie wygrali 26:24.

- Zmieniliśmy trochę ustawienie. Może to akurat zadziałało. Zdaje mi się jednak, że zagrywka przeciwnika była dziś nieco łatwiejsza do przyjęcia. Byliśmy też podrażnieni wczorajszą porażką. Chłopcy byli podwójnie skoncentrowani. Chcieli pokazać, że dwie porażki ze Spałą, nie oznaczały wcale różnicy poziomów pomiędzy nami a SMS PZPS II. Zagraliśmy trochę lepiej niż wczoraj. Cieszy mnie, że te dziewięć setów było granych przez nas bardzo równo – powiedział po czwartym meczu ćwierćfinałowym z SMS PZPS II Spała trener Wilków Wilczyn, Artur Hoffmann.

Wobec remisu 2:2 w spotkaniach ćwierćfinałowych, został zarządzony dodatkowy piąty mecz, który zaplanowano na jutro (6 marca), na godz. 18.00 w Spale (hala wielofunkcyjna OPO-COS Spała).

Wilki Wilczyn-SMS PZPS II Spała 3:1 (25:23, 28:30, 25:22, 26:24)

LUKS Wilki Wilczyn: Tomasz Robak, Michał Muszyński, Karol Zimniak, Wojciech Pernak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Robert Brzóstowicz, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Wojciech Pańka (libero)

SMS PZPS II Spała: Michał Nowakowski, Bartosz Sławiński, Jakub Dereń (libero), Jakub Durski, Remigiusz Kapica, Bartosz Michalak, Filip Grygiel, Jakub Czerwiński, Adrian Markiewicz, Damian Czyżyk, Krystian Walczak, Michał Gierżot.