LM.plSportGol Kowalczuka z karnego na wagę zwycięstwa. Sokół pokonuje KP

Gol Kowalczuka z karnego na wagę zwycięstwa. Sokół pokonuje KP

Udany rewanż za wysoką porażkę na wyjeździe zanotowali piłkarze Sokoła Kleczew. Biało-zieloni wygrali u siebie na inaugurację rundy wiosennej 1:0 (1:0) z KP Starogard Gdański.

Od pierwszych minut kleczewianie postawili na solidną obronę i czyhali na kontratak. Jedyny gol tego pojedynku padł w 35. minucie. Wtedy Norbert Grzelak wbiegł w „szesnastkę” gości i został sfaulowany przez golkipera przyjezdnych. Sędzia odgwizdał rzut karny, którego nie zmarnował Tomasz Kowalczuk, notując tym samym - czwartą wykorzystaną jedenastkę z rzędu. Do drugiej połowy goście przystąpili z kilkoma modyfikacjami w ofensywie. To skutkowało zagrożeniami pod bramką Sokoła. Biało-zielonych od stracenia gola uchronił m.in. Michał Wolinowski, który wybijał piłkę z linii bramkowej. Dobrze między słupkami sprawował się też Hubert Świtalski.

Po wygranej z KP Starogard Gdański, Sokół plasuje się wciąż na piątym miejscu w trzecioligowej tabeli. Kleczewianie mają na swoim koncie 35 punktów. W następnej kolejce biało-zielonych czeka kolejny mecz u siebie. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Cichosa zmierzą się z Jarotą Jarocin (sobota, 16 marca, godz. 14.00).

Skład Sokoła Kleczew: Hubert Świtalski, Tomasz Koziorowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Aleksander Theus, Jan Paczyński (‘73 Jakub Antosik), Norbert Grzelak (‘88 Jakub Dębowski), Marcel Koziorowski (‘81 Jakub Groszkowski)

źródło: sokol.kleczew.pl