LM.plSportJedenaście bramek Grzelki nie wystarczyło. Start przegrał w Oławie

Jedenaście bramek Grzelki nie wystarczyło. Start przegrał w Oławie

Po pierwszym zwycięstwie w rundzie rewanżowej piłkarze ręczni Startu Konin nie zdołali zanotować kolejnych punktów i przegrali w Oławie z tamtejszym Moto-Jelcz 25:38. Jedenaście bramek w meczu zanotował Adrian Grzelka.

Sobotni mecz rozpoczął się dla koninian bardzo źle. Gospodarze szybko wyszli na wysokie prowadzenie - już w osiemnastej minucie było 13:4 dla Moto-Jelcz Oława. Dla koninian nieliczne bramki zdobywali Adrian Grzelka i Adam Śnihur, ostatecznie jednak pierwszą połowę wysoko wygrali gospodarze 20:8.

Po zmianie stron Start zaczął odrabiać straty, ale w 36. minucie koninianie stanęli i znów zaczęli seryjnie tracić bramki. Do 47. minuty przewaga Moto-Jelcz Oława wzrosła do czternastu trafień. W ostatnich dziesięciu minutach Start nawiązał jeszcze wyrównaną walkę z gospodarzami, koninianie byli jednak w stanie jedynie zmniejszyć straty do trzynastu bramek i ostatecznie przegrać 25:38.

Po 21. kolejce sytuacja konińskiej drużyny w tabeli nie uległa zmianom. Start wciąż traci pięć punktów do LKS OSiR Komprachcice. Kolejny mecz zespół z Konina rozegra u siebie, podejmując EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Moto-Jelcz Oława - Start Konin 38:25 (20:8)

Moto-Jelcz Oława: Mikołaj Duda, Jakub Jaskólski, Michał Letki - Grzegorz Rutkowski (3), Denys Savaryn (6), Piotr Wojtaszek (4), Jakub Borowiec (2), Bartosz Padula (1), Jakub Gawliński (1), Denys Chuszkin (8), Pavlo Loik (6), Jan Gass (1), Maciej Ząbek, Radosław Zając (6), Jakub Pejcha.

Start Konin: Jan Erenc, Przemysław Hejna - Marcel Urbański, Dominik Urbański (1), Adrian Grzelka (11), Bartosz Derdziński (1), Jakub Pecyna (1), Adam Śnihur (8), Marek Salzman (1), Tomasz Lorencki (1), Konrad Kowalczyk (1).