LM.plSportSzok w Kole, Olimpia zatrzymała na własnym terenie lidera IV ligi

Szok w Kole, Olimpia zatrzymała na własnym terenie lidera IV ligi

Pierwszy punkt w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Olimpii Koło. Na własnym terenie sensacyjnie zremisowali z liderem tabeli - Lubuszaninem Trzcianka.

W drugiej wiosennej kolejce kolanie podejmowali czwartoligowego lidera - Lubuszanina Trzcianka. Spotkanie zaczęło się dla Olimpii wyśmienicie. Już w trzeciej minucie prowadzenie gospodarzom dał Bartosz Kowalski, wykorzystując rzut karny. Jeszcze przed przerwą goście z Trzcianki wyrównali - na listę strzelców wpisał się Paweł Iwanicki.

Po zmianie stron na boisku dominował Lubuszanin, ale na prowadzenie przyjezdnym nie udało się wyjść. W ostatnich sekundach meczu goście trafili co prawda do siatki Olimpii, ale arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Ostatecznie kolanie zremisowali z Lubuszaninem 1:1.

Był to pierwszy punkt wywalczony przez Olimpię w rundzie jesiennej i szósty - w całym sezonie. Strata drużyny Tomasza Mikusika do dziewiętnastej Krobianki Krobia zmniejszyła się do dwunastu punktów. Kolejny mecz już w najbliższy weekend. Olimpia podejmować będzie LKS Gołuchów.

Olimpia Koło - Lubuszanin Trzcianka 1:1 (3' Bartosz Kowalski - 43' Paweł Iwanicki)

Olimpia Koło: Mariusz Sobczak - Konrad Cieślak, Mikołaj Czajka, Kacper Gatrzkie, Patryk Olczyk (70' Patryk Szymaniak), Maciej Rojewski, Dawid Nowak, Bartosz Kowalski (85' Wiktor Małecki), Kamil Jaroszewski, Michał Rutkowski, Szymon Bartosik (90' Maciej Graliński).

źródło: olimpiakolo.pl