LM.plSportMustang Konin zakończył rundę zasadniczą porażką w Kielcach

Mustang Konin zakończył rundę zasadniczą porażką w Kielcach

Ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej I ligi rozegrali koszykarze na wózkach Mustanga Konin. W Kielcach koninianie przegrali z tamtejszym Pactum Scyzory 59:64.

Konińscy koszykarze na wózkach ostatnie spotkanie rozgrywali w Kielcach, gdzie mierzyli się z tamtejszym Pactum Scyzory. W dwóch pierwszych kwartach mecz był abardzo wyrównany, minimalnie lepsi byli zawodnicy z Konina. Decydująca była jednak trzecia kwarta, która gospodarze wygrali wysoko 22:10. W ostatniej części spotkania Mustang staral się odrobić straty, ale korzystnego wyniku nie udało się już uzyskać.

- Mustang, mimo porażki z Kielcami, pokazał się z bardzo dobrej i walecznej strony. Zabrakło naprawdę bardzo niewiele, żeby spotkanie zakończyło się inaczej - oceniał po meczu trener Mustanga Konin, Marek Bystrzycki.

Za dwa tygodnie rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej I ligi, koniński zespół będzie jednak wtedy pauzował. Mecze w ostatni weekend marca rozstrzygną ostateczną kolejność po rundzie zasadniczej, która będzie miała znaczenie w rozstawieniu fazy play-off. Mustang jak na razie plasuje się na pierwszym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów i przewagą jednego oczka nad IKS GTM Konstancin (ten zespół ma jednak jeden mecz rozegrany mniej).

Pactum Scyzory Kielce - Mustang Konin 64:59 (14:16, 14:14, 22:10, 14:19)

Pactum Scyzory Kielce: Filip Moćko (24), Szymon Gładysz (10), Krystian Sobieraj (8), Jarosław Świeboda (8), Mariusz Minda (4), Michał Wrona (8), Jarosław Gajewski (2), Szymon Moćko, Ireneusz Koczwara, Jan Szymczak.

Mustang Konin: Kamil Kornacki (25), Mateusz Tylak (14), Piotr Darnikowski (8), Witold Malisiak (7), Marek Bystrzycki (5), Przemysław Stelmasik.