LM.plWiadomościWielkie emocje i wielkie kontrowersje. Górnik - Kotwica 2:3

Wielkie emocje i wielkie kontrowersje. Górnik - Kotwica 2:3

Trzy rzuty karne, czerwona kartka i ostatecznie - porażka Górnika Konin 2:3. Tak wyglądał sobotni mecz biało-niebieskich z Kotwicą Kołobrzeg.

Zaczęło się już w pierwszych minutach. Po podaniu Krystiana Sobieraja do siatki rywali trafił Sebastian Kaczyński i już w dziewiątej minucie Górnik prowadził 1:0. Odpowiedź Kotwicy mogła być natychmiastowa - pięć minut później goście otrzymali rzut karny, który jednak fenomenalnie obronił Mateusz Koliński. Bramkarz Górnika był jednym, ale nie jedynym, z wyróżniających się zawodników biało-niebieskich.

Zespół z Kołobrzegu w piętnastej minucie zdołał wyrównać. Gola na 1:1 strzelił Dawid Retlewski. Na boisku przewagę mieli jednak koninianie, jeszcze przed pierwszą połową Górnik miał aż trzy sytuacje bramkowe. Najlepszą - w 34. minucie, gdy faulowany Krystian Sobieraj wywalczył rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Taras Jaworski.

Emocje trwały więc i w drugiej połowie. Już w 50. minucie biało-niebiescy znów wyszli na prowadzenie. Tym razem z prawej strony zagrał Maciej Adamczewski, a świetnym wolejem popisał się Krystian Sobieraj. Dziesięć minut później miała natomiast miejsce sytuacja, która zaważyła na dalszych losach meczu.

Do daleko nadlatującej z połowy Kotwicy piłki wyszedł Mateusz Koliński. Bramkarz Górnika, jak się wydawało, wybił piłkę, a następnie wpadł w jednego z zawodników Kotwicy. Sędzia zinterpretował tę sytuację jednak jako faul Kolińskiego w sytuacji sam na sam. Bramkarz Górnika obejrzał czerwoną kartkę, a Kotwica dostała rzut karny. Decyzja wzbudziła duże kontrowersje, nie zgadzał się z nią trener Damian Augustyniak, ani cała ławka rezerwowych gospodarzy. Mimo tego między słupkami stanąć musiał Dawid Kołodziejczak. Strzału Adriana Szynki jednak nie obronił, Kotwica wyrównała na 2:2.

Zaledwie osiem minut później grający w przewadze goście przeprowadzili kolejną bramkową akcję. Po dograniu z lewej strony piłkę w siatce Górnika umieścił Przemysław Szur. Pomimo, że koninianie dwukrotnie wychodzili w meczu na prowadzenie, ostatecznie przegrali z Kotwicą 2:3.

Mimo porażki nie można jednak nie pochwalić Górnika, który przez długi czas tworzył świetne widowisko z wyżej notowaną Kotwicą Kołobrzeg i miał duże szanse na wywalczenie kompletu punktów. Między słupkami bardzo dobrze spisywał się Mateusz Koliński, a w dwóch akcjach bramkowych swój udział miał Krystian Sobieraj. Gdyby nie sytuacja z 60. minuty, wynik spotkania mógł być korzystny dla biało-niebieskich. Mecz był również ciekawym widowiskiem kibicowskim - choć do Konina ostatecznie nie dotarli fani Kotwicy, licznie na stadionie przy ul. Podwale stawili się kibice Górnika.

Pomimo porażki zespół Damiana Augustyniaka utrzymał dziesiąte miejsce w tabeli III ligi. Kolejny mecz już za tydzień. Biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Radunią Stężyca.

Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg 2:3 (9' Sebastian Kaczyński, 50' Krystian Sobieraj - 15' Dawid Retlewski, 66' Adrian Szynka, 74' Przemysław Szur)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Jakub Staszak, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Mateusz Augustyniak (59' Wiktor Patrzykąt), Bartosz Świderski (63' Kamil Lewandowski), Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (63' Dawid Kołodziejczak), Taras Jaworski (79' Dawid Przybyszewski), Sebastian Kaczyński.

Kotwica Kołobrzeg: Konrad Zacharski - Michał Marszałek, Piotr Kieruzel (70' Marcin Trojanowski), Adrian Szynka, Michał Ciarkowski, Gracjan Kuśmierek, Dawid Retlewski, Sebastian Deja (45' Piotr Wojtasiak), Mateusz Słodowy (55' Dawid Wolny), Przemysław Szur, Hugo Bartkowiak (55' Oliwier Kowalik).