LM.plSportSokół postawił się liderowi, do remisu zabrakło naprawdę niewiele

Sokół postawił się liderowi, do remisu zabrakło naprawdę niewiele

Nie takiego meczu spodziewali się piłkarze KKS 1925 Kalisz. Lider III ligi dał się zaskoczyć i omal nie stracił punktów z Sokołem Kleczew.

Sokół w sobotę pojechał grać na boisku aktualnego lidera III ligi. KKS 1925, jak na lidera przystało, już po kwadransie prowadził 3:0. W szóstej minucie prowadzenie gospodarzom dał Gabriel Vidal Gonzalez, wykorzystując głową dośrodkowanie z rzutu wolnego. Chwilę później też głową trafił Hubert Antkowiak, tym razem kończąc dogranie z rzutu rożnego. Trzeciego gola strzelił natomiast też Antkowiak i wydawało się, że KKS 1925 może już spokojnie kontrolować mecz.

W 39. minucie kleczewianie zanotowali jednak kontaktowe trafienie, do siatki zespołu z Kalisza trafił Mikołaj Pingot. Po zmianie stron cały czas przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili przekuć jej na bramki. Świetnie między słupkami spisywał się Hubert Świtalski.

W 78. minucie drugą bramkę zanotował natomiast Sokół. Na listę strzelców wpisał się Jakub Dębowski. Trzy minuty przed końcem spotkania na 4:2 strzelił Gonzalez, ale odpowiedź Sokoła była natychmiastowa - trzecią bramkę zanotował Tomasz Koziorowski. Sokół był bardzo blisko urwania punktu wyżej notowanemu rywalowi, ostatecznie jednak KKS 1925 zwyciężył 4:3.

Porażka spowodowała spadek zespołu Łukasza Cichosa na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów i stratą dwóch oczek do Kotwicy Kołobrzeg. Kolejny mecz w następny weekend. Sokół podejmować będzie Lecha II Poznań.

KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew 4:3 (6', 87' Gabriel Vidal Gonzalez, 9', 16' Hubert Antkowiak - 39' Mikołaj Pingot, 78' Jakub Dębowski, 88' Tomasz Koziorowski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Aleksander Theus, Mikołaj Pingot, Arkadiusz Widelski, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (Jan Paczyński), Norbert Grzelak, Jakub Antosik (Marcel Koziorowski).

źródło: sokol.kleczew.pl