LM.plSportLiga międzyokręgowa: Tylko dwie wygrane na początek wiosny

Liga międzyokręgowa: Tylko dwie wygrane na początek wiosny

SKP Słupca i Polonus Kazimierz Biskupi to jedyne dwa zespoły z okręgu konińskiego, które w ten weekend wygrały swoje mecze w lidze międzyokręgowej. Siedemnasta kolejka była pierwszą w wiosennej części rozgrywek.

Lidera z Ostrzeszowa cały czas próbuje gonić SKP Słupca. W sobotę słupczanie na własnym terenie pokonali 3:0 Stal Pleszew po dwóch trafieniach Konrada Kobylarka i jednym golu Łukasza Pietrzaka. Ich strata do Victorii pozostaje jednak na niezmienionym, czteropunktowym poziomie.

Zespół z Ostrzeszowa w niedzielę pokonał bowiem na wyjeździe GKS Sompolno. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 0:2 po samobójczym golu Mateusza Kolibowskiego i bramce Remigiusza Pastuchy. Po zmianie stron Pastucha ustalił wynik na 3:0 dla Victorii. GKS spadł na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu punktów.

Zespół z Sompolna wyprzedzony został przez Polonusa Kazimierz Biskupi, który w pierwszym wiosennym meczu mierzył się u siebie z Tulisią Tuliszków. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Mateusza Czajki. Po zmianie stron Polonus podwyższył na 3:0 po bramkach Krzysztofa Słowińskiego i Damiana Maciejewskiego, a honorowe trafienie dla Tulisii zaliczył Patryk Janicki. Polonus plasuje się obecnie na dziesiątej pozycji z dorobkiem 21 punktów. Zespół z Tuliszkowa spadł natomiast na ósme miejsce i ma obecnie na koncie 22 punkty.

Wysokiej porażki doznał w sobotę Tur 1921 Turek, ulegając na własnym terenie Astrze Krotoszyn aż 0:4. Już po sześciu minutach turkowianie przegrywali 0:2, a po zmianie stron goście dołożyli jeszcze dwa trafienia. Tur 1921 spadł na dwunaste miejsce i wciąż ma na koncie dwadzieścia punktów.

W sobotę przegrały również Wilki Wilczyn, które u siebie mierzyły się z Odolanovią Odolanów. Decydującą bramkę strzelił w 55. minucie Mikołaj Marciniak. Wilki spadł na trzynaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem dziewiętnastu punktów.

Osiemnasta kolejka ligi międzyokręgowej już za tydzień. W sobotę Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z Orłem Mroczeń, Tur 1921 Turek zmierzy się w Odolanowie z Odolanovią, a Wilki Wilczyn powalczą o punkty na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów. W niedzielę SKP Słupca zagra na wyjeździe z Piastem Czekanów, a Polonus Kazimierz Biskupi podejmie GKS Sompolno.

SKP Słupca - Stal Pleszew 3:0 (25', 69' Konrad Kobylarek, 90'+ Łukasz Pietrzak)

Tur 1921 Turek - Astra Krotoszyn 0:4 (3' Szymon Polowczyk, 6', 50' Patryk Powalisz, 80' Damian Gmerek)
Wilki Wilczyn - Odolanovia Odolanów 0:1 (55' Mikołaj Marciniak)

Polonus Kazimierz Biskupi - Tulisia Tuliszków 3:1 (35' Mateusz Czajka, 67' Krzysztof Słowiński, 80' Damian Maciejewski - 90' Patryk Janicki)

GKS Sompolno - Victoria Ostrzeszów 0:3 (8' Mateusz Kolibowski (sam.), 16', 83' Remigiusz Pastucha)