LM.plSportPuchar Świata. Matuszak tuż za podium w turnieju drużynowym

Puchar Świata. Matuszak tuż za podium w turnieju drużynowym

Czwarte miejsce wywalczyły polskie szablistki z Sylwią Matuszak w składzie w drużynowym Pucharze Świata Seniorek. W turnieju indywidualnym szablistka KKSz Konin zajęła 73. miejsce.

Polki prowadzone przez konińskiego trenera Dariusza Nowinowskiego w turnieju drużynowym walczyły w składzie: Małgorzata Kozaczuk, Marta Puda, Sylwia Matuszak i Angelika Wątor. W pierwszej walce biało-czerwone pokonały 45:26 Dominikanę, a następnie takim samym rezultatem - Chinki. W ćwierćfinale Polki pokonały Koreanki 45:36, ale w kolejnej fazie przegrały już 27:45 z reprezentacją Francji. Do medalu zabrakło niewiele - w walce o trzecie miejsce lepszy okazały się jednak Włoszki 45:29, a Polki zajęły ostatecznie czwarte miejsce.

W turnieju indywidualnym Sylwia Matuszak awansowała do fazy pucharowej po czterech zwycięstwach i dwóch porażkach w grupie. W 1/64 finału zawodniczka KKSz Konin wygrała 15:10 z Brytyjką Jessicą Corby, a następnie przegrała 9:15 z Hiszpanką Lucią Martin-Portugues. Ostatecznie Matuszak sklasyfikowana została na 73. miejscu na 195 zawodniczek. Najlepsza Polka - Małgorzata Kozaczuk - była 24.