LM.plSportPoczwórne złoto Kuszyńskiego, Iskra Konin pływała w Poznaniu

Poczwórne złoto Kuszyńskiego, Iskra Konin pływała w Poznaniu

W I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Pływaniu wystartowali w weekend zawodnicy Iskry Konin. Aż cztery złote medale wywalczył Adam Kuszyński.

W rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach wzięło udział jedenastu zawodników Iskry Konin. Fenomenalnie spisał się Adam Kuszyński, który we wszystkich czterech startach zajął pierwsze miejsca. Koninianin wywalczył złote medale na 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym. Cztery krążki wywalczone przez Kuszyńskiego stanowiły większość dorobku Iskry na mistrzostwach.

Dwa kolejne medale dla konińskiego klubu to zasługa Igora Kierejewskiego. Koninianin był drugi na 100 m stylem grzbietowym i trzeci na 200 m stylem klasycznym. Łączny dorobek sześciu medali dał Iskrze drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.