LM.plSportTrzy bramki w cztery minuty. Górnik przegrał z Radunią Stężyca

Trzy bramki w cztery minuty. Górnik przegrał z Radunią Stężyca

Do 63. minuty Górnik bezbramkowo remisował z Radunią w Stężycy, od 67. minuty przegrywał już 0:3. W zaledwie cztery minuty gospodarze zdobyli trzy gole.

Starcie w Stężycy było jednym z trudniejszych w terminarzu Górnika w najbliższym czasie, ale przez ponad godzinę gry koninianom udawało się utrzymać korzystny dla nich bezbramkowy rezultat. Spotkanie rozstrzygnięte zostało w zaledwie cztery minuty w drugiej odsłonie starcia.

Najpierw, w 63. minucie wynik otworzył Radosław Stępień. Ten sam zawodnik trafił na 2:0 zaledwie minutę później, a w 67. minucie dzieła zniszczenia dokonał Paweł Wojowski. Po tych trzech szybkich ciosach Górnik już się nie podniósł i przegrał spotkanie 0:3.

Porażka spowodowała spadek biało-niebieskich na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Górnika o dwa oczka wyprzedza Świt Skolwin. Kolejny mecz już w środę - drużyna Damiana Augustyniaka zagra na wyjeździe z Wilkami Wilczyn w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski.

Radunia Stężyca - Górnik Konin 3:0 (63', 64' Radosław Stępień, 67' Paweł Wojkowski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Jakub Staszak, Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Mateusz Majer (83' Filip Stożek), Krystian Sobieraj (68' Aleks Sieradzki), Dawid Przybyszewski (68' Kamil Lewandowski), Sebastian Kaczyński (76' Paweł Błaszczak).