LM.plSportDominacja KKSz na mistrzostwach. Złoto Matuszak i Godlewskiego!

Dominacja KKSz na mistrzostwach. Złoto Matuszak i Godlewskiego!

Dwa złota w turniejach indywidualnych i srebro w turnieju drużynowym. KKSz Konin nie miał sobie równych na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Warszawie.

Koninianie zwyciężali zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn. Na najwyższym stopniu podium stanęła Sylwia Matuszak. Reprezentantka KKSz Konin w fazie pucharowej pokonała 15:8 Martynę Trzmielewską (KS Karabela), Weronikę Michalak (AZS UAM Poznań) 15:8 i Martę Mazurek (AZS AWF Warszawa) 15:10. W finale Matuszak mierzyła się z Karoliną Kaletą (KS Karabela). Koninianka zwyciężyła 15:9, sięgając tym samym po młodzieżowe mistrzostwo Polski.

Śladami Matuszak poszedł Mateusz Godlewski. W turnieju mężczyzn koninianin pokonał najpierw Michała Różyckiego (AZS AWF Warszawa) 15:6, następnie wyeliminował Michała Kisiela (Victor Warszawa) 15:8, a w finale wygrał z Krzysztofem Kaczkowskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:10. Tym samym Godlewski przypieczętował złoty medal, drugi dla KKSz Konin na mistrzostwach.

Drugi, ale nie ostatni, bo na podium stanął również męski zespół KKSz Konin. Krystian Borkiewicz, Adrian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski i Patryk Jaskulski pokonali najpierw AZS UAM Poznań II 45:16, następnie wygrali z Victorem Warszawa 45:34 i dopiero w finale ulegli UKS 13 Białystok 44:45. Koninianie zajęli ostatecznie drugie miejsce, zdobywając wicemistrzostwo Polski.

Blisko medali w turnieju drużynowym były również szablistki. Reprezentacja w składzie: Sara Ciesielska, Marta Geraga, Martyna Maksym i Sylwia Matuszak wygrała najpierw z Ripostą Olsztyn 45:33, ale w półfinale uległa KS Karabela 26:45. W starciu o trzecie miejsce koninianki przegrały 42:45 z UKS 13 Białystok i uplasowały się na czwartym miejscu.

Już w najbliższy weekend na zawodników KKSz Konin czekają kolejne wyzwania. W Toruniu na Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów wystartuje Sebastian Glanc. W Koninie odbędzie się natomiast Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Prezesa KKSz Konin.