LM.plSportJudocy z Górnika Konin walczyli w Tuliszkowie i Poznaniu

Judocy z Górnika Konin walczyli w Tuliszkowie i Poznaniu

Dwanaście medali wywalczyli w ostatnim czasie reprezentanci UKS Górnik Konin. Judocy z naszego miasta rywalizowali w Tuliszkowie i w Poznaniu.

W Tuliszkowie już po raz ósmy rozegrany został Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików, którego organizatorem był UKS Judo Tuliszków. Koniński UKS Górnik reprezentowało trzynastu zawodników, którym udało się wywalczyć jedenaście krążków.

Na najwyższych stopniach podium stanęli Norbert Bukowski, Antoni Figaszewski i Cyprian Grube, zwyciężając we wszystkich swoich walkach. Srebrne medale wywalczyli: Szymon Rabuliński (do 40 kg), Wiktoria Nowaczyk (do 40 kg), Filip Dołowiec (do 37 kg) i Paulina Kasprzak. Po brąz sięgnęli natomiast Mikołaj Konopczyński, Łukasz Mucha (do 40 kg), Kornel Wybrański i Kacper Fabiszak (do 38 kg).

Dwójka koninian zakończyła zawody poza podium. Piąte miejsca zajęli Józef Sobczak i Mateusz Galiński.
Ponadto w Poznaniu na Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo rywalizował Antoni Figaszewski. Zawodnik UKS Górnik Konin wywalczył ostatecznie drugie miejsce w zawodach.