Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO

11 / 14oC
23 / 18oC
22 / 10oC

Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

Puchar Polski. Górnik - Sokół w finale po raz trzeci z rzędu

Dodano: 3.04.2019 20:21

Nie było niespodzianek w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Górnik Konin rozbił Wilki Wilczyn 4:1, a Sokół Kleczew pokonał 1:0 SKP Słupca. Trzeci rok z rzędu dwaj trzecioligowcy zagrają w finale okręgowych rozgrywek.

Niespodzianki można było spodziewać się w Słupcy. Tamtejszy SKP w tym sezonie wyeliminował już IV-ligową Victorię Września i Olimpię Koło. Trener Wojciech Henke w środę postanowił wystawić na mecz z Sokołem swój najsilniejszy skład, ale pobłażać nie chciał również trener Łukasz Cichos. W pierwszym składzie Sokoła znaleźli się co prawda Kiril Waniukow, Jan Paczyński i Jakub Antosik, ale tych dwóch ostatnich trudno rozpatrywać jako zawodników typowo rezerwowych.

Sokół przeważał od pierwszych minut meczu, ale przez długi czas miał problem ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji bramkowych. Groźnie zaczęło robić się dopiero po pół godzinie, a w 37. minucie kleczewianie objęli prowadzenie. Do środka z piłką zbiegł Jakub Dębowski i precyzyjnym strzałem pokonał Macieja Przygodę.

Po zmianie stron słupczanie ruszyli do ataku i zaczęli odważniej konstruować akcje na połowie Sokoła. Nie byli jednak w stanie przedrzeć się przez dobrze ustawiających się defensorów. Kleczewianie natomiast spokojnie czekali na swoje okazje, a po 70. minucie zaczęli zamykać słupczan na ich własnej połowie. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał Jakub Dębowski, który dobrze przymierzył z rzutu wolnego, ale piłkę sparować zdołał Przygoda. Ostatecznie Sokół wygrał 1:0.

W finale kleczewianie trzeci rok z rzędu zmierzą się z Górnikiem Konin. Biało-niebiescy w Wilczynie pewnie pokonali tamtejsze Wilki 4:1. Trener Damian Augustyniak również postawił na mocny skład, choć szansę dostali również rezerwowi Mikołaj Karbowy i Paweł Błaszczak. Mimo tego mecz w Wilczynie rozstrzygnięty został w praktyce do przerwy.

Już w jedenastej minucie wynik otworzył Wiktor Patrzykąt, a do przerwy podwyższyli jeszcze Paweł Błaszczak i, z rzutu karnego, Taras Jaworski. Po zmianie stron dla Wilków bramkę zanotował Dominik Jesiołowski, a dla Górnika - Sebastian Kaczyński.

Finał okręgowego Pucharu Polski rozegrany zostanie 24 kwietnia. Trofeum bronić będzie Sokół Kleczew, który rok temu pokonał Górnika Konin 1:0. Biało-niebiescy po raz ostatni w pucharowych rozgrywkach zwyciężyli dwa lata temu, wygrywając z Sokołem również 1:0.

SKP Słupca - Sokół Kleczew 0:1 (37' Jakub Dębowski)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Jakub Kwaśny (82' Kacper Zaparty), Andrzej Górski, Jacek Mikołajczyk, Kamil Sroka, Norbert Lorencki, Igor Sarnowski (46' Kamil Sikorski), Dariusz Gromanowski, Konrad Kobylarek (66' Piotr Głowala), Michał Lorencki, Łukasz Pietrzak

Sokół Kleczew: Kiril Waniukow - Aleksander Theus, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Michał Wolinowski, Norbert Grzelak (84' Wiktor Kacprzak), Jakub Dębowski (79' Jakub Groszkowski), Jan Paczyński (67' Szymon Szczęsny), Jakub Antosik (74' Marcel Koziorowski)

Wilki Wilczyn - Górnik Konin 1:4 (65' Dominik Jesiołowski - 11' Wiktor Patrzykąt, 32' Paweł Błaszczak, 36' Taras Jaworski, 89' Sebastian Kaczyński)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Robert Jędras, Maciej Adamczewski, Wiktor Patrzykąt (Filip Stożek), Taras Jaworski, Sebastian Antas (Kamil Lewandowski), Bartosz Świderski, Aleks Sieradzki (Mateusz Majer), Mikołaj Karbowy (Sebastian Kaczyński), Paweł Błaszczak (Krystian Sobieraj).