LM.plSportPiłkarki Medyka grały w eliminacjach Euro i UEFA Development

Piłkarki Medyka grały w eliminacjach Euro i UEFA Development

Cztery zawodniczki Medyka Konin wystąpiły w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Julia Maskiewicz, Karolina Majda i Weronika Helińska rozegrały pierwszym mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Kadra do lat dziewiętnastu zmierzyła się w środę z reprezentacją Finlandii. Biało-czerwone przegrały 0:1, a jedyna bramka padła w 79. minucie. Na listę strzelczyń wpisała się Dana Leskinen. W pierwszym składzie polskiej reprezentacji znalazły się trzy piłkarki Medyka - Julia Maskiewicz (zagrała 86 minut), Weronika Helińska (90 minut) i Karolina Majda (74 minuty). Kolejne spotkanie już w sobotę - Polki zagrają ze Szwajcarią.

W towarzyskim turnieju UEFA Development grały natomiast zawodniczki do lat szesnastu. Polki zremisowały w podstawowym czasie gry z reprezentacją Danii 1:1, a w rzutach karnych były lepsze, wygrywając 5:3. W 78. minucie na boisku zameldowała się Liwia Lizik, piłkarka Medyka Konin. W piątek kolejne starcie - tym razem z Turcją.