Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17910) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Siatkówka. Aż dwa turnieje ćwierćfinałowe w ten weekend

Dodano: 4.04.2019 15:59
Źródło: LM.pl

W Rzgowie i w Turku rozegrane zostaną turnieje ćwierćfinałowe o wejście do II ligi siatkówki. Walczyć w nich będą Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza i Piątka Turek.

Oba zespołu z regionu konińskiego spotkały się ze sobą w finale III ligi. W dwumeczu lepszy okazał się Orzeł ReklamowyGadżet, pokonując Piątkę dwukrotnie 3:1. Zespół z Turku miał już jednak wcześniej zapewniony awans do turnieju ćwierćfinałowego, podobnie zresztą, jak Orzeł ReklamowyGadżet. Nie dość, że obie drużyny będą walczyć o awans do półfinałów, to jeszcze oba będą gospodarzami turniejów ćwierćfinałowych. Rywalizacja sportowa wystartuje w piątek i potrwa do niedzieli.

W Turku walczyć będą zaledwie trzy zespoły. Oprócz Piątki Turek będą to UKS MKS MDK Warszawa (województwo mazowiecki) i AZS UMK Toruń (województwo kujawsko-pomorskie). Łącznie rozegrane zostaną trzy spotkania, a dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do turnieju półfinałowego. Piątka Turek w turnieju ćwierćfinałowym debiutuje, jest to zresztą w ogóle pierwszy sezon tego zespołu w III lidze. 

Nieco trudniej będzie siatkarzom Orła ReklamowyGadżet Osiecza. W Rzgowie zagrają bowiem cztery zespoły - Faurecia Volley Jelcz-Laskowice (województwo dolnośląskie), Olimpijczyk Drawsko Pomorskie (województwo zachodnio-pomorskie) i MKSR Pyskowice (województwo śląskie). Wśród rywali Orła ReklamowyGadżet są zespoły posiadające zawodników z doświadczeniem w I i II lidze (MKSR i Olimpijczyk), czy trenera - olimpijczyka z Atlanty (Krzysztof Janczak, szkoleniowiec Fauercii Volley).Drużynę Sławomira Woźniaka czeka więc ciężka przeprawa. Orzeł ReklamowyGadżet w zeszłym sezonie po raz pierwszy walczył o II ligę. Debiutujący wtedy w III lidze zespół w turnieju półfinałowym wywalczył trzecie miejsce, a do awansu do finałów zabrakło zaledwie lepszego bilansu setów.

Teraz droga awansu do II ligi nieco się zmieniła. Drużyny oprócz turniejów półfinałowych i finałowych rozgrywają jeszcze ćwierćfinały. Awans do półfinałów uzyskają po dwie najlepsze ekipy każdego z turniejów. Następnie dwa zespoły z każdego półfinału awansują do finałów. Tam już będzie łatwiej - awans do II ligi uzyskają po trzy najlepsze drużyny.

Zmagania ćwierćfinałowe wystartują w piątek i potrwają do niedzieli. Turniej w Turku rozegrany zostanie hali sportowej przy ul. Parkowej 3, a turniej w Rzgowie - w hali sportowej przy Placu Stuczyńskich 5.

Turniej ćwierćfinałowy w Turku:
5.04, godz. 18.00: Piątka Turek - UKS MKS MDK Warszawa, hala sportowa przy ul. Parkowej 3 w Turku
6.04, godz. 18.00: UKS MKS MDK Warszawa - AZS UMK Toruń, hala sportowa przy ul. Parkowej 3 w Turku
7.04, godz. 11.00: Piątka Turek - AZS UMK Toruń, hala sportowa przy ul. Parkowej 3 w Turku.

Turniej ćwierćfinałowy w Rzgowie:
5.04, godz. 18.00: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Faurecia Volley Jelcz-Laskowice
5.04, godz. 20.30: MKSR Pyskowice - Olimpijczyk Drawsko Pomorskie
6.04, godz. 17.00: Faurecia Volley Jelcz-Laskowice - Olimpijczyk Drawsko Pomorskie
6.04, godz. 20.00: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - MKSR Pyskowice
7.04, godz. 17.00: MKSR Pyskowice - Faurecia Volley Jelcz-Laskowice
7.04, godz. 20.00: Olimpijczyk Drawsko Pomorskie - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza.

  • Siatkówka. Aż dwa turnieje ćwierćfinałowe w ten weekend
  • Siatkówka. Aż dwa turnieje ćwierćfinałowe w ten weekend

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Powodzenia Orzeł i Piątka!!!
Dodano: 04.04.2019 17:52    Przez: ~adag
Uks turek. ;Warszawa 3;0
Dodano: 05.04.2019 20:04    Przez: ~wzw

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.