LM.plSport90 minut Chudzik w reprezentacji, Polki zremisowały z Włoszkami

90 minut Chudzik w reprezentacji, Polki zremisowały z Włoszkami

Jedyna piłkarka Medyka Konin powołana do reprezentacji Polski, Natalia Chudzik, rozegrała 90 minut w towarzyskim meczu z Włochami. Biało-czerwone zremisowały 1:1.

Rozgrywany w Lublinie mecz polskiej kadry przyszło obejrzeć ponad 7200 kibiców, co stanowi rekord frekwencji reprezentacji kobiet. Fani na widowisko nie mogli narzekać, bowiem biało-czerwone zremisowały z uczestniczkami mistrzostw świata - Włoszkami - 1:1. Wynik meczu w 26. minucie otworzyła Valentina Cernoia, trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego. Zaledwie trzy minuty później Polki wyrównały za sprawą wychowanki Medyka Konin, a obecnie piłkarki VfL Wolfsburg - Ewy Pajor.

W meczu zagrała również jedyna powołana do kadry obecna piłkarka Medyka Konin - Natalia Chudzik. Skrzydłowa konińskiej drużyny wystąpiła w biało-czerwonych barwach jako boczna obrończyni i spędziła na boisku 90 minut. Kibice mogli również na murawie byłe zawodniczki Medyka - Aleksadrę Sikorę (obecnie Juventus FC), Gabrielę Grzywińską (obecnie Górnik Łęczna), Sylwię Matysik (obecnie Górnik Łęczna) i Patrycję Balcerzak (obecnie Górnik Łęczna).

Kolejne spotkanie Polki rozegrają już w najbliższy wtorek. Tym razem w towarzyskim spotkaniu zmierzą się z reprezentacją Finlandii.

Polska - Włochy 1:1 (29' Ewa Pajor - 26' Valentina Cernoia)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora (78' Julia Matuschewski), Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik, Weronika Zawistowska (62' Joanna Olszewska), Sylwia Matysik, Patrycja Balcerzak (77' Emilia Zdunek), Dominika Grabowska (84' Dżesika Jaszek), Agnieszka Winczo, Ewa Pajor.