LM.plSportOgólnopolski Turniej Młodzików. Tylko jeden medal KKSz Konin

Ogólnopolski Turniej Młodzików. Tylko jeden medal KKSz Konin

Filip Radoch jako jedyny reprezentant KKSz Konin stanął na podium podczas rozgrywanego w sobotę w Koninie Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików.

Koninianin w sobotę dotarł w sobotę do finału, pokonując w fazie pucharowej Oskara Kusaka (Hajduczek Olsztyn) 12:5 i Bartosza Markera (TMS Zagłębie Sosnowiec) 12:8. W decydującym starciu szablista KKSz Konin przegrał z Benedyktem Denkiewiczem (Szabla Ząbki) 4:12. Filip Radoch zajął ostatecznie drugie miejsce na 71 startujących zawodników.

W turnieju dziewcząt tylko jedna szablistka KKSz Konin zakwalifikowała się do czołowej ósemki. Inez Graupen uległa w ćwierćfinale Anieli Kozłowskiej (Hajduczek Olsztyn) 2:12 i zajęła ostatecznie ósme miejsce.