Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportMŚ Juniorów i Kadetów: Małgorzata Zawodniak w fazie pucharowej

MŚ Juniorów i Kadetów: Małgorzata Zawodniak w fazie pucharowej

Małgorzata Zawodniak i Sebastian Glanc reprezentowali KKSz Konin podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szabli. Zawody rozegrane zostały w Toruniu.

W kategorii juniorek wystartowała Małgorzata Zawodniak. Koninianka w grupie zanotowała trzy zwycięstwa i trzy porażki, ale udało jej się awansować do fazy pucharowej. W 1/64 finału Zawodniak pokonała Francuzkę Pauline Conscience 15:14, ale w 1/32 przegrała z Uzbeczką Sevinch Ismoilovą 9:15. Ostatecznie Zawodniak sklasyfikowana została na 56. miejscu (startowało 116 zawodniczek). Najlepsza Polka, Urszula Kurzyna, była 43. Zwyciężyła Rosjanka Alina Mikhailowa, pokonując w finale Meksykankę Natalię Botello 15:10.

Zawodniak wraz z reprezentacją Polski rywalizowała również w turnieju drużynowym. W 1/16 finału biało-czerwone pokonały Belgię 45:29, ale w kolejnym starciu uległy Amerykankom 39:45. Następnie polska kadra przegrała jeszcze 40:45 z Ukrainkami i wygrała 45:44 z Rumunkami oraz 45:33 z Singapurem, zajmując ostatecznie trzynaste miejsce.

W Toruniu walczył również Sebastian Glanc, startujący w kategorii kadetów. Koninianin w fazie grupowej zanotował tylko jedną wygraną, pokonując 5:3 Słoweńca Martina Jereba 5:3. Glanc zajął 89. miejsce 108 startujących. Najlepszy Polak, Szymon Hryciuk, był 27.