LM.plSportSiedem sekund od złotego medalu. Kawa drugi w Pucharze Polski

Siedem sekund od złotego medalu. Kawa drugi w Pucharze Polski

Drugie miejsce wywalczył Mikołaj Kawa, kolarz KLTC Konin, podczas Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym w Strzelcach Krajeńskich.

Po krążek zawodnik KLTC Konin sięgnął w jeździe indywidualnej na czas juniorów. Dystans piętnastu kilometrów Kawa pokonał w czasie 20:01,57, będąc niecałe siedem sekund wolniejszym od zwycięzcy - Maksymiliana Grzenkowicza (GKS Cartusia w Kartuzach). Koninianin sięgnął po srebrny medal. W 105-kilometrowym wyścigu ze startu wspólnego był natomiast 21.

Ósme miejsce w jeździe indywidualnej na czas juniorów zajął natomiast Dawid Pluta. Koninianin zanotował czas 20:16,18 i stratę 21 sekund do zwycięzcy. W wyścigu ze startu wspólnego zawodnik KLTC Konin został wycofany. Na 105-kilometrowej trasie rywalizował również Michał Markowski, zajmując 50. miejsce.

W Strzelcach Krajeńskich jeździli również juniorzy młodsi KLTC Konin. W jeździe indywidualnej na czas na dystansie dziesięciu kilometrów osiemnasty był Konrad Waliniak (14:35,60, +0:56 do zwycięzcy), 23. Łukasz Krych (14:51,13, +1:11 do zwycięzcy), a 75. Kamil Kudliński (15:33,42, +1:54 do zwycięzcy).

W wyścigu ze startu wspólnego na 84 km najwyżej uplasował się Jakub Janiak, zajmując 36. miejsce, 49. był Konrad Waliniak, 50. Łukasz Krych, 63. Kamil Kudliński, a 67. Patryk Wawrzyniak.