LM.plWiadomościRemis Medyka Konin w Wałbrzychu, obroniły pozycję wicelidera

Remis Medyka Konin w Wałbrzychu, obroniły pozycję wicelidera

Podziałem punktów zakończył się czwartkowy mecz Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych. Koninianki obroniły drugie miejsce w tabeli, ale ich strata do liderującego Górnika Łęczna wzrosła o kolejne dwa oczka.

Pierwsza połowa spotkania w Wałbrzychu nie porwała. Więcej sytuacji stworzyły sobie wałbrzyszanki, głównie dzięki Oliwii Rapackiej, która na lewym skrzydle mocno dawała się we znaki Julii Maskiewicz. To właśnie pomocniczka AZS PWSZ miała najlepszą sytuację na zdobycie bramki - już w dziewiątej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, znalazła się na dalszym słupku, ale nie zdołała umieścić piłki w siatce.

Medyk w ofensywie miał ogromne problemy, niemal całą pierwszą połowę rozegrał nie zagrażając bramce Jagody Sapor. Dopiero w końcówce koninianki przedarły się dwukrotnie w pole karne AZS PWSZ. Najpierw po dosrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzała Dominika Kopińska, ale piłkę zatrzymała Sapor. Sześć minut później bramkarka z Wałbrzycha minęła się z piłką, przy linii końcowej przejęła ją Anna Gawrońska. Kapitan Medyka wystawiła następnie piłkę Kopińskiej, ta jednak uderzyła niecelnie.

Ta dobra końcówka pierwszej połowy była zwiastunem jeszcze lepszej postawy medyczek po przerwie. Już w 48. minucie zespół Romana Jaszczaka wyszedł na prowadzenie. Z lewej strony zagrywała Natalia Chudzik, akcję zamknęła Dominika Kopińska i było 0:1. Chwilę później świetną okazję miała jeszcze Gabija Gedgaudaite, ale jej uderzenie głową zatrzymała Jagoda Sapor.

Po strzelonej bramce poziom spotkania mocno spadł, nie brakowało twardej gry i co chwila na murawie interweniować musieli fizjoterapeuci, a nawet - pomoc medyczna. W 85. minucie wałbrzyszanki, trochę niespodziewanie, wyrównały. Z dystansu uderzyła Martyna Zańko, zaskakując Stephanie Busch i doprowadzając do remisu 1:1.

Jeszcze w doliczonym czasie gry medyczki mogły wyjść na ponowne prowadzenie, ale Natalia Chudzik trafiła z rzutu wolnego jedynie w poprzeczkę i mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów. Medyk obronił co prawda pozycję wicelidera (trzeci Czarni Sosnowiec w czwartek również zremisowali), ale jego strata do pierwszego Górnika Łęczna wzrosła do siedmiu punktów (łęcznianki mają jeden mecz rozegrany mniej).

Kolejne spotkanie w przyszłą środę. Medyk podejmować będzie AZS Wrocław.

AZS PWSZ Wałbrzych - Medyk Konin 1:1 (85' Martyna Zańko - 48' Dominika Kopińska)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Julia Maskiewicz, Weronika Helińska (90' Karolina Majda), Sandra Sałata, Haley Lukas, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.