LM.plSportMinimalna porażka, Olimpia Koło bez punktów na święta

Minimalna porażka, Olimpia Koło bez punktów na święta

Jeden gol zaważył na wyniku sobotniego spotkania Olimpii Koło z Unią Swarzędz. W 63. minucie zwycięską bramkę dla unitów zanotował Tomasz Neumann.

Na zakończenie serii spotkań na własnym terenie Olimpia Koło podejmowała jeden z czołowych zespołów IV ligi - Unię Swarzędz. Od początku spotkania to goście mieli przewagę, ale przez długi czas brakowało im skuteczności, by otworzyć wynik meczu. Swarzędzanie nie wykorzystali m.in. dwóch sytuacji sam na sam, a po jednej z akcji piłka uderzyła w poprzeczkę kolskiej drużyny.

Pierwsza, i jak się później okazało ostatnia, bramka padła w 63. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym kolan. Pierwsze uderzenie gości zostało zablokowane, ale dobitka Tomasza Neumanna okazała się już skuteczna i Unia wyszła na prowadzenie 1:0.

Po stracie gola kolanie próbowali odrobić straty, ale wynik do końca spotkania nie uległ już zmianom. Olimpia zanotowała 20. porażkę w tym sezonie i z dorobkiem jedenastu oczek wciąż plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie za tydzień - drużyna Tomasza Mikusika zmierzy się na wyjeździe z Centrą Ostrów Wlkp.

Olimpia Koło - Unia Swarzędz 0:1 (63' Tomasz Neumann)

źródło: sksunia.pl