LM.plSportDwukrotnie gonili wynik i urwali punkt w Starogardzie Gdańskim

Dwukrotnie gonili wynik i urwali punkt w Starogardzie Gdańskim

Podziałem punktów zakończył się sobotni mecz Górnika Konin z KP Starogard Gdański. Biało-niebiescy dwukrotnie gonili wynik wyjazdowego spotkania na Pomorzu.

Dwa pierwsze ciosy padły już w pierwszych ośmiu minutach gry. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Bernard Powszuk. Zaledwie cztery minuty później koninianie wyrównali, jeden z zawodników KP Starogard Gdański zaliczył bowiem samobójcze trafienie. Do przerwy gospodarze znów wyszli na prowadzenie. W 32. minucie na 2:1 strzelił Daniel Kraska.

Chwilę po zmianie stron Górnik znów doprowadził do remisu, tym razem już po bramce swojego zawodnika. Dziewiątego gola w sezonie zanotował Taras Jaworski. Wynik 2:2 utrzymał się już do końca meczu i Górnik wywiózł ze Starogardu Gdańskiego punkt, przedłużając jednocześnie serię bez porażki w lidze do trzech spotkań.

Koninianie utrzymali jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów, choć ich strata do wyżej notowanych drużyn - Świtu Skolwin i Polonii Środa Wlkp. - wzrosła odpowiednio do dwóch i trzech punktów (oba zespoły w sobotę wygrały). Kolejny mecz już w środę. W derbach powiatu konińskiego zespół Damiana Augustyniaka podejmie Sokoła Kleczew.

KP Starogard Gdański - Górnik Konin 2:2 (4' Bernard Powszuk, 32' Daniel Kraska - 8' gol samobójczy, 50' Taras Jaworski)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Jakub Staszak, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Wiktor Patrzykąt, Taras Jaworski (69' Sebastian Antas), Maciej Adamczewski, Krystian Sobieraj (56' Bartosz Świderski), Kamil Lewandowski (75' Mikołaj Karbowy), Mateusz Majer, Paweł Błaszczak (61' Sebastian Kaczyński).