LM.plSportTurniej finałowy: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza w II lidze?

Turniej finałowy: Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza w II lidze?

Już w najbliższy piątek siatkarze Orła ReklamowyGadżet Osiecza rozpoczną grę o awans do II ligi. W Grodzisku Mazowieckim walczyć będą z zespołami z Bierutowa, Grodziska Mazowieckiego i Strzyżowa.

Awans do turnieju finałowego siatkarze z Osieczy wywalczyli wygrywając półfinały na własnym terenie. Teraz, po raz pierwszy w play-offach o II ligę, Orzeł ReklamowyGadżet będzie rywalizował poza swoją halą. Turniej finałowy rozegrany zostanie bowiem w Grodzisku Mazowieckim.

Oprócz Orła ReklamowyGadżet zagrają w nim trzy inne drużyny. Gospodarzem będzie Sparta Grodzisk Mazowiecki. To tegoroczny mistrz III ligi mazowieckiej oraz zwycięzca dwóch turniejów. W ćwierćfinałach Sparta zanotowała komplet punktów bez straty nawet seta, w półfinałach siatkarze z Grodziska Mazowieckiego również wygrali wszystkie mecze, choć w dwóch stracili już po jednym secie.

Drugi zespół to Wisłok Strzyżów, wicemistrz III ligi grupy podkarpackiej. Turniej ćwierćfinałowy Wisłok wygrał z kompletem punktów i bez straty seta. O awans do finału siatkarze z Podkarpacia walczyli w Turku, gdzie zajęli drugie miejsce, a w decydującym spotkaniu pokonali Piątkę Turek, eliminując ją z dalszej gry.

Ostatnia drużyna to reprezentant województwa dolnośląskiego. Siatkarz Bierutów również wywalczył wicemistrzostwo swojego województwa. Turniej ćwierćfinałowy siatkarze z Bierutowa wygrali, choć spotkania były wyrównane - wszystkie mecze Siatkarz wygrywał 3:2. W półfinale bierutowianie zajęli drugie miejsce, wygrywając dwa mecze i przegrywając jeden.

Szanse Orła ReklamowyGadżet Osiecza na awans do II ligi są więc spore. Promocję do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskają bowiem aż trzy zespoły. Przy korzystnym ułożeniu wyników awans może więc dać nawet tylko jeden wygrany mecz.

Siatkarze z gminy Rzgów rywalizację rozpoczą w piątek od spotkania z Siatkarzem Bierutów. W sobotę drużyna Sławomira Woźniaka zagra z Wisłokiem Strzyżów, a w niedzielę - ze Spartą Grodzisk Mazowiecki.