LM.plSportSokół bez punktów i Groszkowskiego. Spadek na dziewiąte miejsce

Sokół bez punktów i Groszkowskiego. Spadek na dziewiąte miejsce

Sokół Kleczew przegrał ze Świtem Skolwin 0:2, a na dodatek kontuzji nabawił się Jakub Groszkowski. Teraz przed kleczewianami ponad dziesięć dni przerwy od gry w piłkę.

W ramach 28. kolejki Sokół Kleczew mierzył się na wyjeździe z goniącym go w tabeli Świtem Skolwin. Zespół Łukasza Cichosa w rundzie wiosennej stracił przewagę nad środkiem stawki i kolejna utrata punktów kosztowała go zajmowaną od dłuższego czasu siódmą pozycję. Lokaty nie udało się niestety obronić.

Dwa precyzyjne ciosy dla Świtu wyprowadził bowiem Adam Nagórski. Zawodnik zespołu ze Szczecina dał prowadzenie gospodarzom jeszcze przed przerwą, a tuż po zmianie stron podwyższył na 2:0. Sokół nie zdołał odrobić strat i zanotował dziesiątą porażkę w tym sezonie.

Jakby tego było mało, borykający się z problemami kadrowymi kleczewianie w sobotę stracili kolejnego zawodnika. Już w 23. minucie boisko opuścić musiał z powodu kontuzji Jakub Groszkowski.

Po 28. kolejce Sokół spadł na dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Kolejny mecz dopiero za jedenaście dni. W następny weekend kleczewianie pauzują i dostaną trzy punkty za walkower Wdy Świecie. A 22 maja Sokół rozegra mecz półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski z KKS 1925 Kalisz.

Świt Skolwin - Sokół Kleczew 2:0 (44', 53' Adam Nagórski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Wolinowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Aleksander Theus (84' Kuba Młynarski), Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (23' Arkadiusz Widelski), Norbert Grzelak,  Jan Paczyński (70' Szymon Szczęsny), Jakub Dębowski, Marcel Koziorowski (80' Miłosz Świątnicki).

źródło: sokol.kleczew.pl