Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18499) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Kulig i Hejosz przejdą na zawodowstwo? „To naturalny krok”

Dodano: 21.05.2019 11:28
Źródło: LM.pl

Przemysław Kulig i Marcin Hejosz, pięściarze Copacabany Konin, planują rozpoczęcie kariery zawodowej. - To naturalny kolejny krok - ocenia prezes konińskiego klubu, Jacek Wróbel.

O planach czołowych pięściarzy konińskiej Copacabany mówił w poniedziałek w programie ,,Luźna gierka" Jacek Wróbel. Według prezesa klubu, zarówno Przemysław Kulig, jak i Marcin Hejosz myślą o rozpoczęciu kariery zawodowej. - Jeśli kogoś pasjonuje boks i chce się dalej sprawdzać to naturalnym kolejnym krokiem, który powinien wykonać, jest boks zawodowy - oceniał Jacek Wróbel.

O Marcinie Hejoszu i Przemysławie Kuligu oglądaj od 22:31

Kulig obecnie przechodzi rekonwalescencję po zabiegu. Hejosz po raz ostatni na ringu wystąpił 13 maja, w przegranym przez Wielkopolską Drużynę Bokserską meczu Ekstraligi Boksu Olimpijskiego ze Skorpionem Szczecin. Obaj stanowią obecnie o pięściarskiej sile Copacabany Konin. Hejosz ma na swoim koncie, oprócz występów w EBO, walki w reprezentacji Polski, akademickie mistrzostwo Polski z 2017 roku, brąz Młodzieżowych Mistrzostw Polski z 2017 roku i brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów z 2018 roku. Kulig, również zawodnik Wielkopolskiej Drużyny Bokserskiej, dotarł w zeszłym roku do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Seniorów.

Gdyby Hejosz i Kulig rzeczywiście zdecydowali się przejść na zawodowstwo zasililiby topniejącą ostatnio grupę zawodowych pięściarzy z Konina. Jeszcze do niedawna było ich trzech, ale na początku kwietnia karierę zakończył Patryk Szymański. Drugi z nich - Igor Jakubowski - jedyną walkę zawodową stoczył w listopadzie w Koninie, a następnie przeszedł kolejną już operację dłoni. Od marca wychowanek Zagłębia Konin i olimpijczyk z 2016 roku bierze natomiast udział w reality show Big Brother i nie wiadomo, czy wróci jeszcze do boksowania.

Jedynym aktywnym pięściarzem pozostaje Kamil Gardzielik. Były zawodnik Copacabany Konin stoczył już dziewięć pojedynków, ale po raz ostatni na ringu zaprezentował się w listopadzie i od tego czasu już nie walczył. To najdłuższa przerwa w jego zawodowej karierze.

 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:boks,   Copacabana Konin,   kariera zawodowa,   Marcin Hejosz,   Przemysław Kulig

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.