Sportowy weekend: Żeglarze zaczną sezon na Jeziorze Pątnowskim
Pierwsze regaty w sezonie mają zaplanowane na sobotę żeglarze z regionu konińskiego. W sobotę i w niedzielę odbędą się również biegu z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej i Grand Prix Słupcy.
24 maja (piątek):
godz. 10.00: Ogólnopolski Turniej Dziewcząt Pamięci Trenera Macieja Pietrzaka, hala sportowa przy ul. Dworcowej 2a w Koninie
godz. 18.30: III Ekstremalny Bieg Pogoń Kaczora, start: ZSR CKP w Kaczkach Średnich
godz. 20.00: gala MMA Slugfest 16, hala OSiR przy ul. Kościuszki 59 w Wągrowcu:
- kat. 84 kg: Piotr Kuberski (Ankos MMA) - Adam Ugorski (Hells Team Konin)
- kat. 77 kg: Kornel Kaczmarczyk (Grappling Kraków) - Hubert Szkalski (Shooters Konin)
25 maja (sobota):
godz. 10.00: Ogólnopolski Turniej Dziewcząt Pamięci Trenera Macieja Pietrzaka, hala sportowa przy ul. Dworcowej 2a w Koninie
godz. 11.00: Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego (Grand Prix Jezior Konińskich), przystań KŻ KWB Konin przy ul. Ślesińskiej 42 w Koninie
30. kolejka III ligi gr. II:
godz. 16.00: Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew, Stadion im. Sebastiana Karpiniuka przy ul. ppor. Józefa Śliwińskiego 10 w Kołobrzegu
godz. 17.00: Górnik Konin - Gwardia Koszalin, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie
godz. 16.00: mecz piłki nożnej (IV liga gr. II): Polonia Kępno - Olimpia Koło, stadion przy Alejach Marcinkowskiego 13 w Kępnie
27. kolejka ligi międzyokręgowej gr. III:
godz. 16.00: SKP Słupca - GKS Sompolno, stadion przy ul. Gajowej 4 w Słupcy
godz. 17.00: Zieloni Koźminek - Tur 1921 Turek, stadion przy ul. Nakwasińskiej 16 w Koźminku
27. kolejka konińskiej klasy okręgowej:
godz. 16.00: Strażak Licheń Stary - Polanin Strzałkowo, stadion przy ul. Napoleona 1 w Ślesinie
godz. 17.00: Czarni Ostrowite - Zjednoczeni Rychwał, stadion przy ul. Jeziornej 39 w Ostrowitem
godz. 17.00: Sparta Sklejka Orzechowo - Baszta Przedecz, stadion przy ul. Szkolnej 15 w Orzechowie
godz. 17.00: Płomień Nekla - Orlik Miłosław, stadion przy ul. Wrzesińskiej 32a w Nekli
godz. 17.00: Warta Pyzdry - LKS Ślesin, stadion przy ul. Nowoogrodowej 3c w Pyzdrach
godz. 18.30: VI Bieg Wyszyńska Dziesiątka im. Adasia Jabłońskiego (Grand Prix Wielkopolski Wschodniej), start: Łowisko Borowy Staw we Władysławowie
26 maja (niedziela):
godz. 9.00: Ogólnopolski Turniej Dziewcząt Pamięci Trenera Macieja Pietrzaka, hala sportowa przy ul. Dworcowej 2a w Koninie
27. kolejka ligi międzyokręgowej gr. III:
godz. 11.00: Piast Czekanów - Tulisia Tuliszków, stadion przy ul. Strażackiej 1 w Czekanowie
godz. 16.00: Odolanovia Odolanów - Polonus Kazimierz Biskupi, stadion przy ul. Sójki w Odolanowie
godz. 16.00: Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - Wilki Wilczyn, stadion przy ul. Floriańskiej 21 w Koźminie Wlkp.
godz. 12.00: Słupca Biega (Grand Prix Słupcy), start: orlik przy ul. Gajowej 1 w Słupcy
godz. 13.30: Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, plac przy DPS przy ul. Kościelnej w Ślesinie
godz. 17.00: mecz piłki nożnej (Ekstraliga): Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie
godz. 17.00: mecz piłki nożnej (konińska klasa okręgowa): Orzeł Grzegorzew - Zryw Dąbie, stadion przy ul. Leśnej 26 w Grzegorzewie