LM.plSportEkstraliga. Czy piąte zwycięstwo z rzędu da Medykowi fotel lidera?

Ekstraliga. Czy piąte zwycięstwo z rzędu da Medykowi fotel lidera?

Od czasu kwietniowej porażki z Górnikiem Łęczna piłkarki Medyka Konin zanotowały cztery zwycięstwa i jeden remis. Czy piąta wygrana da im w końcu upragiony fotel lidera Ekstraligi?

Medyczki w niedzielę zagrają przedostatni mecz na własnym terenie, a ich rywalem będzie czwarty AZS PWSZ Wałbrzych. Zespół z województwa dolnośląskiego stracił już szanse na tytuł mistrzowski, przegrywając z Górnikiem Łęczna 2:3. Wałbrzyszanki mają już osiem punktów straty do lidera i wicelidera i jako pierwsze z czołowej czwórki odpadły z wyścigu o mistrzostwo Polski.

Cały czas mają jednak szanse na medal, co oznacza, że Medyk nie może AZS PWSZ lekceważyć. Szczególnie, że wałbrzyszanki potrafiły napsuć już krwi lepszym od siebie zespołom. Najgroźniejsze są u siebie, gdzie w trzech meczach z czołówką zanotowały trzy remisy, ale i na obcych stadionach potrafią napędzić stracha rywalkom. Z Górnikiem do ostatnich minut walczyły o wygraną, a z Medykiem zremisowały jesienią 3:3, a gola dającego jeden punkt strzeliła w 90. minucie Klaudia Fabová.

Koninianki w ostatnich tygodniach spisywały się nienagannie, w pięciu meczach notując cztery zwycięstwa i ani jednej porażki. Dzięki temu dogoniły Górnika Łęczna dorobkiem punktowym. Do pozycji lidera brakuje zaledwie jednego oczka. Możliwe, że o mistrzostwie decydować będzie ostatni mecz w Łęcznej, ale medyczki już wcześniej mogłyby wyprzedzić Górnika w tabeli. Do tego wymagana jest jednak strata punktów przez łęcznianki.

Liderki Ekstraligi w sobotę zagrają w Łodzi z UKS SMS. Łodzianki w tym sezonie potrafiły toczyć wyrównane boje z Górnikiem Łęczna. Jesienią decydującą bramkę na 2:1 dopiero w 88. minucie zdobyła Gabriela Grzywińska, a w marcu Górnik zaledwie zremisował 2:2, dwukrotnie goniąc wynik. W ostatniej kolejce łęcznianki co prawda zdołały w końcu się przełamać i wygrać, ale ich forma jest tak naprawdę niewiadomą.

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a AZS PWSZ Wałbrzych rozpocznie się w niedzielę 26 maja o godz. 17.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.