Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17144) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Ranking muraw Ekstraligi. Boisko w Koninie na trzecim miejscu

Dodano: 27.05.2019 13:22
Źródło: LM.pl

Średnią 4,03 pkt (na pięć możliwych) otrzymała murawa na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Góskiego w Koninie w głosowaniu piłkarek Ekstraligi. To trzeci wynik w klasyfikacji najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Polski Związek Piłkarzy po raz czwarty przeprowadził głosowanie na najlepszą murawę w Ekstralidze kobiet. Głosować mogły po trzy przedstawicielki każdego z zespołów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Boiska oceniane były w pięciostopniowej skali, a z wszystkich głosów wyciągano średnią. Łącznie sklasyfikowano czternaście muraw, dwa zespoły - Polonia Poznań i GKS Katowice - swoje mecze rozgrywały bowiem na dwóch obiektach.

W trzech pierwszych edycjach zwyciężała trawa boiska w Łęcznej. W tegorocznym rankingu po raz pierwszy za najlepszą murawę uznano boisko przy ul. Bukowej w Katowicach, które dostało 4,33 pkt. Obiekt Górnika Łęczna ocenionio minimalnie gorzej - na 4,28 pkt. Podium zamknęła murawa Stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie z wynikiem 4,03 pkt.

Konińska murawa w poprzednich latach zajmowała drugie miejsce. W tym roku poprawiła swój wynik z 38,4 pkt na 4,03 pkt, a mimo tego spadła na trzecią pozycję. Za najgorsze w całej Ekstralidze uznano tradycyjnie boiska we Wrocławiu (1,94 pkt) i w Żywcu (1,55 pkt).

Klasyfikacja boisk Ekstraligi:
1. GKS Katowice (ul. Bukowa) - 4,33 pkt
2. Górnik Łęczna - 4,28 pkt
3. Medyk Konin - 4,03 pkt
4. GKS Katowice (Podlesianka) - 3,88 pkt
5. AZS PWSZ Wałbrzych - 3,64 pkt
6. Czarni Sosnowiec - 3,41 pkt
7. AZS PSW Biała Podlaska -  3,24 pkt
8. UKS SMS Łódź - 2,72 pkt
9. AZS UJ Kraków - 2,48 pkt
10. Polonia Poznań (KS Warta) - 2,43 pkt
11. MKS Olimpia Szczecin - 2,38 pkt
12. Polonia Poznań (MOS) - 2,24 pkt
13. KS AZS Wrocław - 1,94 pkt
14. Mitech Żywiec - 1,55 pkt. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ale reszta to katastrofa
Dodano: 27.05.2019 14:43    Przez: ~Nina
dobrze że brano tylko od uwagę stan murawy . Moim zdaniem mogła by być lepsza ,tylko trzeba o tym mieć pojęcie i odpowiednie maszyny do utrzymania murawy (na które Miasto Konin z MOSIREM nie stać w tym mieście na nic nie ma pieniędzy wiadomo PO rządzi ,co na to PIS który siedzi jak myszka pod miotłą) . ciekawe jakie były by oceny za pozostała infrastrukturę lepiej nie myśleć (trybuny, siedziska ,drogi dojazdowe ,bieżnia , nagłośnienie, oświetlenie. siec monitoringu. odpowiednie zaplecze dla dziennikarzy ,właściwy sygnał internetowy, boiska do treningu, zaplecze gastronomiczne )Kiedy obiecany remont boiska przy stadionie na ul Dmowskiego- (obiecywanik- cacanki Panie Prezydencie Korytkowski Jak można Panu zaufać w cokolwiek ,co zostało zrealizowane za obietnic przed wyborczych. Traci się zaufanie mieszkańców i cierpliwość -to może skończyć się referendum o odwołanie Pana. Już dziś nie ma Pan tak pewnego kworum w Radzie Miasta ,wystarczy jeden wniosek .
Dodano: 28.05.2019 08:26    Przez: ~xxx
Najlepsza murawa jest na stadionie w Kazimierzu Biskupim i Kleczewie
Dodano: 28.05.2019 12:27    Przez: ~Qń
Gdyby chociaż dbano o cały stadion na Podwalu przez te wszystkie lata kadencji Pałasza i Nowickiego, i go pomalutku modernizowano to dziś obok dobrej murawy mielibyśmy fajny zadbany obiekt. A teraz chcą go zburzyć a przecież mógłby tu stadion pozostać razem z geotermią tworzyć nowe serce Konina łączące dwie części miasta nad Wartą.
Dodano: 29.05.2019 12:11    Przez: ~Kibic

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.