Wybory 2024: Wybór prezydenta Konina zależy od tych, którzy... pozostaną w domach

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportMinimalna porażka Olimpii Koło. Rutkowski z czerwoną kartką

Minimalna porażka Olimpii Koło. Rutkowski z czerwoną kartką

24. porażkę zanotowała w tym sezonie Olimpia Koło. Kolanie przegrali na wyjeździe z Polonią Kępno 0:1.

W ramach 33. kolejki Olimpia Koło mierzyła się na wyjeździe z drużyną ze środka tabeli - Polonią Kępno. W pierwszej połowie spotkania niewiele się działo i żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej. Jednak zaraz po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Witold Kamoś.

Kolanie po stracie bramki zaatakowali i zepchnęli Polonię do defensywy, ale zabrakło im skuteczności, by pokonać bramkarza z Kępna. W doliczonym czasie gry drugi żółty kartonik obejrzał jeszcze Michał Rutkowski i kolanie kończyli mecz w dziesiątkę. Ostatecznie 24. raz w tym sezonie Olimpia musiała uznać wyższość rywali.

Zespół Tomasza Mikusika bez zmian plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Kolejny mecz w najbliższą niedzielę. Olimpia podejmować będzie Krobiankę Krobia.

Polonia Kępno - Olimpia Koło 1:0 (47' Witold Kamoś)

Olimpia Koło:  Bartosz Kordylewski - Michał Rutkowski, Jakub Jaroński, Kacper Gatrzkie, Mikołaj Czajka, Patryk Szymaniak, Adam Kozajda (63' Dawid Zawadzki), Konrad Cieślak (58' Piotr Rutkowski), Patryk Olczyk, Szymon Bartosik, Bartosz Kowalski.

źródło: pilkanozna.kkspolonia.pl