LM.plSportW silniejszym składzie Górnik też przegrywa. 1:3 z Chemikiem

W silniejszym składzie Górnik też przegrywa. 1:3 z Chemikiem

Siedmiu nie-młodzieżowców w pierwszym składzie nie wystarczyło, by Górnik Konin pokonał spadkowicza z III ligi Chemika Bydgoszcz. Biało-niebiescy przegrali w sobotę 1:3.

W ostatnich kolejkach Górnik Konin sięgał po młodzieżowców nawet z najgłębszych rezerw, byleby tylko punktować w Pro Junior System i walczyć nawet o dwieście tysięcy złotych. W sobotnim meczu z Chemikiem Bydgoszcz w pierwszym składzie też pojawili się młodzi zawodnicy, ale było ich mniej, bo tylko czterech, w tym Koliński, Staszak i Majer, którzy większość sezonu grają w pierwszym składzie.

To efekt kontuzji kilku piłkarzy - na urazy narzekali ostatnio Mikołaj Karbowy, Kamil Lewandowski i Piotr Radoszewski. Chcąc nie chcąc więc trener Damian Augustyniak musiał postawić na starszych, ale i bardziej doświadczonych zawodników.

Wydawało się więc, że Górnik w końcu będzie w stanie powalczyć o punkty, szczególnie, że jego rywalem był zespół który już spadł z III ligi. I rzeczywiście, już w ósmej minucie koninianie wyszli na prowadzenie. Dzięki zagraniu Dawida Przybyszewskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Kaczyński, dając prowadzenie Górnikowi Konin.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Filip Stożek i Igor Ludwiczak, a Chemik strzelił aż trzy bramki. W 49. minucie wyrównanie gościom dał Szymon Maziarz, a w 60. i 62. minucie drugą i trzecią bramkę dołożyli Piotr Siekirka i Maciej Kot. W końcówce spotkania czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Bartosz Śmietanko, ale niczego to nie zmieniło. Górnik przegrał 1:3.

Była to piąta porażka z rzędu i ósmy mecz bez zwycięstwa z rzędu biało-niebieskich. Pomimo porażki koninianie utrzymali dwunaste miejsce w tabeli, choć Bałtyk Koszalin i Jarota Jarocin mają już tyle samo punktów, co zespół z Konina. Kolejny mecz, ostatni na własny terenie, Górnik rozegra za tydzień. Rywalem biało-niebieskich będzie Jarota Jarocin.

Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1:3 (8' Sebastian Kaczyński - 49' Szymon Maziarz, 60' Piotr Siekirka, 62' Maciej Kot)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Jakub Staszak, Tobiasz Tomaszewski, Dawid Śnieg (81' Robert Jędras), Wiktor Patrzykąt, Sebastian Antas (46' Igor Ludwiczak), Maciej Adamczewski (57' Mateusz Augustyniak), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (52' Filip Stożek), Sebastian Kaczyński.