LM.plSportJedenaście minut, trzy gole. Sokół żegna się z Kleczewem wygraną

Jedenaście minut, trzy gole. Sokół żegna się z Kleczewem wygraną

Ostatni mecz na własnym terenie w tym sezonie rozegrał w sobotę Sokół Kleczew. Drużyna Łukasza Cichosa pokonała Bałtyka Koszalin 3:1, strzelając trzy gole w zaledwie jedenaście minut.

W ostatnim meczu u siebie kleczewianie podejmowali jedną z drużyn z dolnych rejonów tabeli - Bałtyka Koszalin. Goście, grający w sobotę aż dziesięcioma zawodnikami młodzieżowymi, zaskoczyli Sokoła i już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Hubert Górka. Rezultat 0:1 utrzymywał się następnie przez kolejne 74 minuty.

Wszystko zmieniło się w końcówce meczu, gdy na boisku pojawił się Jan Paczyński. W 76. minucie skrzydłowy Sokoła zanotował wyrównującego gola. Kleczewianie następnie poszli za ciosem. W 85. minucie bramkę dającą prowadzenie bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Jakub Dębowski, a już chwilę później na 3:1 podwyższył Marcel Koziorowski.

Kleczewianie przełamali serię czterech meczów bez zwycięstwa na boisku i pożegnali się ze swoimi kibicami wygraną. Po 33. kolejce Sokół wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów. Ostatni mecz zespół Łukasza Cichosa rozegra na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno.

Sokół Kleczew - Bałtyk Koszalin 3:1 (76' Jan Paczyński, 85' Jakub Dębowski, 87' Marcel Koziorowski - 2' Hubert Górka)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Wolinowski, Sebastian Śmiałek (77' Kuba Młynarski), Arkadiusz Widelski, Aleksander Theus, Tomasz Kowalczuk, Marcel Koziorowski, Norbert Grzelak, Jakub Dębowski, Szymon Szczęsny, Miłosz Świątnicki (63' Jan Paczyński).

źródło: sokol.kleczew.pl