LM.plSportIV liga. Olimpia Koło uciekła z ostatniego miejsca w tabeli!

IV liga. Olimpia Koło uciekła z ostatniego miejsca w tabeli!

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Olimpia Koło awansowała z ostatniego miejsca w tabeli IV ligi. W sobotę kolanie zremisowali z Polonią 1912 Leszno 2:2.

Jeszcze zimą wydawało się, że kolanie nie zdołają zająć na koniec sezonu innego miejsca, niż ostatnie, strata Olimpii do innych zespołów była bowiem tak duża. Bardzo dobra z perspektywy jednej z ostatnich drużyn ligi runda wiosenna w wykonaniu kolan pozwoliła im jednak zniwelować straty, a po 35. kolejce awansować na dziewiętnaste miejsce w tabeli.

W sobotę kolanie urwali Polonii 1912 Leszno bardzo cenny punkt. Już w trzynastej minucie prowadzenie gościom dał Patryk Olczyk. Kwadrans później było 0:2. Rzut karny wykorzystał, choć nie za pierwszym uderzeniem, Bartosz Kowalski. Gospodarze zdołali jeszcze przed przerwą zdobyć kontaktowe trafienie, a po zmianie stron dołożyli drugiego gola, ale na więcej już ich nie było stać i ostatecznie Olimpia zanotowała w Lesznie jeden punkt.

Dzięki temu remisowi kolanie wyprzedzili w końcu plasujących się przed nimi Zjednoczonych Trzemeszno, nad którymi mają właśnie jeden punkt przewagi. Olimpia ma jeszcze matematyczne szanse awansować na osiemnaste miejsce, w trzech ostatnich kolejkach głównym zadaniem będzie jedna obrona przedostatniej pozycji w lidze. Następny mecz w przyszłą sobotę - kolanie podejmować będą Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp.

Polonia 1912 Leszno - Olimpia Koło 2:2 (45' Konrad Juskowiak, 65' Paweł Stachowiak - 13' Patryk Olczyk, 28' Bartosz Kowalski)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Jakub Jaroński, Patryk Szymaniak (73' Tomasz Mikusik), Dawid Zawadzki, Bartosz Kowalski, Szymon Bartosik, Michał Rutkowski, Dawid Nowak, Mikołaj Czajka, Patryk Olczyk.

źródło: olimpiakolo.pl