LM.plSportMistrzostwa Polski Młodzików. Srebro drużynowo dla KKSz Konin

Mistrzostwa Polski Młodzików. Srebro drużynowo dla KKSz Konin

Drugie miejsce w turnieju drużynowym podczas Mistrzostw Polski Młodzików wywalczyli szabliści KKSz Konin. Był to jedyny medal zdobyty przez koninian na tych mistrzostwach.

Męski zespół KKSz Konin walczył w Śremie w składzie: Adam Kaczmarczyk, Kacper Malcer, Filip Radoch i Arkadiusz Stasiak. Koninianie w 1/8 finału pokonali AZS AWF I Poznań 36:9, w ćwierćfinale wygrali z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 36:17, a w półfinale pokonali Szablę Brzoza 36:23. W decydującej walce o medal KKSz Konin przegrał jednak z Szablą Ząbki 32:36 i wywalczył ostatecznie srebrny medal.

Drugi zespół w składzie Jakub Chojnacki, Bruno Majchrzak, Paweł Radke i Tomasz Radke przegrał pierwszą walkę z AZS AWF Warszawa 16:36 i zajął w klasyfikacji generalnej dwunaste miejsce.

W turnieju dziewcząt ósme miejsce zajął pierwszy zespół KKSz Konin w składzie Inez Graupen, Iga Pilarska, Hanna Skiba i Marita Wszędybył. Koninianki w pierwszej walce pokonały UKS 13 II Białystok 36:24, ale później przegrały z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 25:36. Drugi zespół (Tatiana Andrzejewska, Julia Ligęza, Zofia Markowska, Julia Miedzińska) wygrał najpierw z Szablą Ząbki 36:34, a następnie przegrał 7:36 z TMS Zagłębie Sosnowiec i uplasował się na czternastej pozycji.

W turniejach indywidualnych najwyższe miejsce wywalczył Kacper Malcer, który jako jedyny reprezentant KKSz Konin zakwalifikował się do czołowej ósemki. Malcer najpierw wygrał z Alanem Krychem (Riposta Olsztyn) 12:0, potem pokonał Antoniego Ławniczaka (AZS AWF Poznań) 12:3 i Maksymiliana Buśkiewicza (Grodziski Klub Szermierczy) 12:4. Dopiero w ćwierćfinale koninianin przegrał z Oskarem Kusakiem (Hajduczek Olsztyn) 3:12 i zajął szóste miejsce w końcowej klasyfikacji.

W turnieju dziewcząt najwyższe miejsce zajęła Iga Pilarska. Szablistka KKSz Konin dotarła do 1/16 finału, pokonując 12:9 Julię Pełkę (TMS Zagłębie Sosnowiec). W drugiej walce koninianka przegrała z Martą Aksamit (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 6:12 i zajęła dziewiętnaste miejsce.