Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18237) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (0)Sprawdzian przed startem ligi. Dwie porażki i zwyc ... (0)

Po wypadku Kamena Rally Team wycofuje się z mistrzostw Polski

Dodano: 10.06.2019 12:28
Źródło: LM.pl

W drugim dniu Rajdu Terenowego Geotermia Lądek-Zdrój doszło do wypadku z udziałem ekipy z Czech zaproszonej przez Kamena Rally Team. Słupeccy rajdowcy podjęli więc decyzję o wycofaniu z dalszej rywalizacji.

Po europejskich wojażach rajdowcy Kamena Rally Team postanowili wrócić do kraju i wziąć udział w Rajdzie Terenowym Geotermia Lądek-Zdrój, który jednocześnie był drugą rundą mistrzostw Polski. Rajdowcy mieli do przejechania sześć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 112 kilometrów.

Pierwszy, niemal 5,5-kilometrowy oes Białkowski i Baśkiewicz przejechali w czasie czterech minut i 32 sekund, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej drugi team o osiem sekund. Drugi przejazd na tym samym odcinku zajął słupczanom cztery minuty i 29 sekund, o sekundę lepiej, niż drugi zespół na mecie. Kamena Rally Team utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień zmagań rozpoczynał się od trzeciego odcinka specjalnego o długości 37,6 km. Ta część zawodów była dla Białkowskiego i Baśkiewicza mniej udana. Słupczanie znów zanotowali najlepszy czas w stawc (37:29), ale otrzymali piętnastominutową karę za przejechanie części trasy niezgodnie z książką drogową. Kamena Rally Team uplasował się na 21. miejscu, a w klasyfikacji generalnej spadł na dziewiętnaste miejsce.

Podczas tego odcinka doszło również do wypadku. W zaproszoną przez słupczan czeską ekipę czołowo uderzył zespół Danne/Bomba, który wcześniej zgubił trasę. Poszkodowane zostały dwie osoby. Kamena Rally Team przejechał jeszcze czwarty odcinek, zajmując piąte miejsce, ale później słupczanie zdecydowali się wycofać z dalszej rywalizacji.

- Przez poziom bezpieczeństwa na rajdzie podjęliśmy decyzję o wycofaniu się i pomocy kolegom. Nasz zespół szczęśliwie dojechał do mety 4 OS`u. W naszym odczuciu kontynuowanie dwóch kolejnych odcinków było zbyt niebezpieczne - napisali w wydanym w poniedziałek oświadczeniu członkowie Kamena Rally Team. - Jest nam bardzo przykro i współczujemy kolegom. Są obecnie pod opieką lekarzy, przechodzą kolejne operacje, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia, a kolegom którzy jechali pod prąd również współczujemy i wiemy że nie zrobili tego celowo. Jest to druga runda mistrzostw Polski w tym roku i, tak jak na poprzedniej, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, w tym również klasy UTV, i gdzie kilkunastu doświadczonych zawodników i pilotów szukało trasy. Jest to kolejny rajd gdzie oznakowanie jest nietrafne, które doprowadza do niebezpiecznych sytuacji, co nie zdarza się na rajdach, na które jeździmy w Europie.

fot. Kamena Rally Team  • Po wypadku Kamena Rally Team wycofuje się z mistrzostw Polski
  • Po wypadku Kamena Rally Team wycofuje się z mistrzostw Polski
  • Po wypadku Kamena Rally Team wycofuje się z mistrzostw Polski

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.