LM.plSportZawodnik Skoczka Władysławów wicemistrzem Polski w pięcioboju!

Zawodnik Skoczka Władysławów wicemistrzem Polski w pięcioboju!

Dawid Robakowski, zawodnik Skoczka Władysławów, wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Pięcioboju w kat. młodzików.

Mistrzostwa Polski w Pięcioboju rozgrywane były w miniony weekend w Krakowie. W kat. młodzików rywalizowali dwaj zawodnicy Skoczka Władysławów i uczniowie Szkoły Podstawowej w Paprotni - Dawid Robakowski i Jakub Milczuk. Zmagania toczone były w pięciu dyscyplinach lekkoatletycznych - biegu na 110 m przez płotki, skoku w dal, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i biegu na 1000 m.

Świetnie w Krakowie poradził sobie Robakowski, zdobywając srebrny medal i wicemistrzostwo Polski. Na 3091 zanotowanych przez niego punktów złożyło się: 16,32 sek. w biegu na 110 m przez płotki, 5,76 m w skoku w dal, 12,31 m w pchnięciu kulą, 173 cm w skoku wzwyż i 2:59,96 min. w biegu na 1000 m.

Drugi z podopiecznych trenera Bartłomieja Wiśniewskiego uplasował się na ósmym miejscu. Jakub Milczuk zdobył 2544 punkty: 15,8 sek. w biegu na 110 m przez płotki, 4,98 m w skoku w dal, 7,29 m w pchnięciu kulą, 164 cm w skoku wzwyż i 3:07,77 min. w biegu na 1000 m.

Wicemistrzostwo Polski wywalczone przez Dawida Robakowskiego to jeden z największych sukcesów w historii Skoczka Władysławów.