LM.plSportBaraż o CLJ. Trzy bramki przewagi Poznańskiej 13 przed rewanżem

Baraż o CLJ. Trzy bramki przewagi Poznańskiej 13 przed rewanżem

3:0 wygrała Poznańska 13 Poznań w środowym, pierwszym meczu barażowym z Górnikiem Konin o Centralną Ligę Juniorów U-15. Rewanż w sobotę w Poznaniu.

Pierwszy etap rywalizacji o szczebel centralny miał miejsce w Koninie. Trampkarze młodsi Górnika Konin, wicemistrzowie drugiej grupy wojewódzkiej, podejmowali Poznańską 13 Poznań, trzeci zespół grupy pierwszej. Zwycięzca dwumeczu uzyska prawo do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy od pierwszych minut przeważali, kontrolowali grę i co jakiś czas próbowali zagrozić bramce Górnika. Większość strzałów była niecelna, ale w końcu w osiemnastej minucie pięknym uderzeniem ze skraju pola karnego prosto w okno popisał się Kacper Pytlik, dając prowadzenie poznaniakom.

Po stracie gola biało-niebiescy nieco się obudzili. Najpierw dobrą okazję do strzału miał Wiktor Twardowski, ale został zablokowany. W 32. minucie koninianie wyszli ze świetnym kontratakiem. Wiktor Rożewski zagrał do Szymona Jamrozika, ale ten w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem.

Choć końcówka pierwszej połowy mogła dawać nadzieję na korzystny rezultat, druga część spotkania skutecznie te życzenia rozwiała. W 46. minucie Poznańska 13 podwyższyła prowadzenie. Przed polem karnym Górnika piłkę przejął Kamil Janik, a następnie po indywidualnej akcji trafił na 2:0 dla gości. Dwanaście minut później poznaniacy przeprowadzili skuteczną kontrę zakończoną celnym strzałem Aleksa Bondyra.

Pomimo prowadzenia 3:0 Poznańska 13 mogła jeszcze spokojnie wynik podwyższyć. W 59. minucie w polu karnym Górnika faulował Dawid Wróbel. Do jedenastki podszedł Maksymilian Barczak, ale strzał zawodnika z Poznania świetnie nogami obronił Jakub Radwański. Biało-niebiescy, choć przegrywali, nie byli w stanie stworzyć sobie w drugiej połowie żadnej okazji bramkowej i ostatecznie ulegli rywalom 0:3.

To jeszcze nie zamyka podopiecznym Krzysztofa Gadomskiego drogi do CLJ, przed nimi jednak trudne zadanie odrobienia strat w rewanżu. Ten rozegrany zostanie już w sobotę w Poznaniu.

Górnik Konin - Poznańska 13 Poznań 0:3 (18' Kacper Pytlik, 46' Kamil Janik, 58' Aleks Bondyr)

Górnik Konin: Kacper Staszak - Dawid Wróbel, Damian Głocki, Filip Chorążka, Szymon Jamrozik, Wiktor Twardowski, Wiktor Rożewski, Adam Krzos, Wiktor Szczap, Miłosz Karmowski, Szymon Posiłek.

Ławka rezerwowych: Jakub Radwański, Alan Szyszyński, Radosław Skibiński, Oskar Wejman, Maksymilian Kaczmarek, Jakub Karczewski, Kacper Urbański.