LM.plSportTurniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w obu grupach

Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w obu grupach

Warta Poznań i Akademia Reissa Poznań zwyciężyły w dwóch grupach Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Paska. Zawody byłty jednocześnie mistrzostwami Wielkopolski orlików.

Tegoroczny turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych - orlików młodszych i orlików starszych. Jednocześnie był wojewódzkimi finałami rozgrywek ligowych w tych właśnie kategoriach wiekowych - w turnieju brały udział najlepsze dziesięć zespołów z poszczególnych okręgów z całej Wielkopolski, w tym Akademia Piłkarska Reissa Konin i Górnik Konin.

Wśród orlików młodszych najlepsza okazała się Warta Poznań, gromadząc dziesięć punktów w czterech spotkaniach. Drugie miejsce wywalczyli konińscy piłkarze z Akademii Reissa z siedmioma oczkami na koncie. Koninianie przegrali z FA Piła 2:3, pokonali AP Reissa Kalisz 5:2 i AP Reissa Gostyń 6:1 oraz zremisowali z Wartą Poznań 2:2. Podium uzupełniła Akademia Piłkarska Reissa Kalisz.

W grupie orlików starszych też wygrali poznaniacy. AP Reissa Poznań zgromadziła dziewięć punktów na swoim koncie. Druga Stal Pleszew też zdobyła dziewięć punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Awdaniec Pakosław. Tuż za podium uplasował się Górnik Konin. Biało-niebiescy zdobyli cztery punkty, pokonując Calcio Wągrowiec 1:0, remisując z Awdańcem Pakosław 2:2 i przegrywając 0:6 ze Stalą Pleszew oraz 0:11 z AP Reissa Poznań.

Turniej rozgrywany jest co roku ku pamięci Mariana Paska - wieloletniego trenera Górnika Konin. Podobnie, jak w poprzednich latach uczestnicy zawodów oraz przedstawiciele zarządu Górnika złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Mariana Paska.