Dzisiaj jest wtorek 23 lipca 2019, imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19459) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant już spłacony

Dodano: 16.06.2019 11:02
Źródło: LM.pl

- Nie ma tragedii, jak rok temu, bo wyszliśmy z wielu długów, ale żeby osiągnąć stabilizację to jest potrzebne, by w tym roku to wszystko pozamykać i porozliczać - mówi o sytuacji finansowej na koniec sezonu prezes Górnika Konin, Mateusz Michalski.

Górnik chce odzyskać pieniądze od winnych awantury w 2010 r.

Miniony sezon był dla Górnika Konin niezwykle ciężki. Ale wcale nie pod względem sportowym, a finansowym. Jesienią klub otarł się o upadłość po tym, jak zapadł wyrok ws. rozrób na meczu z Legią Chełmża w 2010 r., a sąd nakazał wypłatę odszkodowania poszkodowanemu podczas tej sytuacji policjantowi. Ostatecznie klub i funkcjonariusz doszli do porozumienia, a spłata zobowiązań rozłożona została na raty. - Zgodnie z ugodą jest spłacany. Zostały jeszcze trzy, cztery raty. Takie mniejsze, bo te największe były spłacane na początku tego roku i pod koniec zeszłego - mówi Mateusz Michalski, prezes Górnika Konin.

W marcu zapadł natomiast wyrok ws. drugiego z poszkodowanych policjantów. Koszt odszkodowania, kosztów procesowych i odsetek wyniósł tym razem 38 tys. zł i te pieniądze zostały już przekazane. Łącznie z budżetu klubu Górnik musiał wysupłać 190 tys. zł na sprawę odszkodowań dla policjantów.

Przynajmniej część z tych pieniędzy klub chce odzyskać od osób odpowiedzialnych za to, że do awantury na meczu w ogóle doszło. Mowa tu o prawomocnie skazanych kibicach, agencji ochrony, która zabezpieczała tamto spotkanie, ale również o ówczesnym zarządzie z prezesem Piotrem Bajerskim na czele. - Zbieramy dokumenty. Pozew jest w trakcie przygotowywania. Myślę, że jeszcze w wakacje uda się nam go złożyć - informuje Mateusz Michalski.

Według prezesa Górnika Konin szanse na korzystne rozstrzygnięcia są duże. - Sądy, w których przegrywaliśmy, w uzasadnieniu podały gotowe zarzuty, wskazały, kto jest temu winny. Nie sądzę, by drugi sąd miał podważać decyzję pierwszego. Agencja ochrony nie miała pracowników, którzy mają uprawienia, była za mała liczba, miała być większa. Wszystkie dokumenty w klubie odnaleźliśmy. Kwestia wygrania jest jasna, pod znakiem zapytania pozostaje egzekucja. Możemy wnioskować tylko o kwotę 110 tys. zł, nie możemy bowiem wnioskować o kwoty odsetek, kosztów sądowych, itp. 

Chemat nadal będzie wspierał Górnika?

Czerwiec to również miesiąc, w którym kończy się umowa sponsorska pomiędzy firmą Chemat, a Górnikiem Konin. Pieniądze, którymi przedsiębiorstwo wsparło jesienią klub pomogły w części uratować Górnika od upadku. Na razie jednak nie wiadomo, czy Chemat będzie zainteresowany przedłużeniem współpracy. - W poniedziałek jestem umówiony z firmą Chemat, by zrobić sobie podsumowanie, rozliczyć pewne rzeczy i rozpocząć dalsze rozmowy, co do nowego sezonu. Jakie będą decyzje - zobaczymy. Do kończa czerwca pewnie zapadną - mówi Mateusz Michalski.

Pozytywnym zastrzykiem dla klubowego budżetu będą na pewno pieniądze z Pro Junior System. Górnik przez długi czas miał szansę zająć trzecie miejsce w klasyfikacji liczby minut rozegranych przez młodzieżowców, co dało by mu dwieście tysięcy złotych z programu. Ostatecznie najprawdopodobniej zajmie miejsce czwarte i dostanie sto tysięcy (podsumowanie PJS ukaże się zapewne na dniach). - Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przed sezonem mówiliśmy sobie, że fajnie byłoby się na to sto tysięcy przynajmniej załapać, ale gdy już byliśmy na trzecim miejscu to dwieście tysięcy w znaczącym stopniu zasiliłoby nasz budżet. Uzupełniłoby z nawiązką braki w budżecie, które musieliśmy w tym roku przeznaczyć na wypłatę odszkodowania, czyli ok. 140 tys. zł - wyjaśnia Mateusz Michalski.

Prezes Górnika Konin cały czas też podkreśla, że obecny rok, ze względu na sprawę odszkodowań dla policjantów, będzie musiał być okresem przejściowym. - Na pewno nie będzie bogato. Jeżeli stracilibyśmy głównego sponsora i nie uzyskali dodatkowych pieniędzy z miasta to nie sądzę, żebyśmy mogli spodziewać się rewelacji. Pokazaliśmy, że mimo niesprzyjających warunków można coś zrobić, osiagnęliśmy najlepszy wynik od powrotu do III ligi. Trzeba też patrzeć na grupy młodzieżowe - reformy przyniosły efekt, jest dużo zdobytych mistrzostw i wicemistrzostw, awans do barażów, czy lig wojewódzkich. Nie ma tragedii, jak rok temu, bo wyszliśmy z wielu długów, ale żeby osiągnąć stabilizację to jest potrzebne, by w tym roku to wszystko pozamykać i porozliczać. 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo prezes! Nie miałbym odwagi wchodzić do zarządu klubu, zostawać jego prezesem w takiej, a nie innej sytuacji. Do tego nowo powstały model społeczeństwa, który bez ustanku krytykuje cokolwiek byś nie zrobił. Ponadto za dużo osób będących blisko klubu psuje w nim atmosferę, a zły to ptak, który własne gniazdo kala. Rób swoje prezesie, wszystko idzie ku lepszemu. Akurat Górnik idzie naprzeciw temu co dzieje się w mieście, a umiera tu powoli wszystko. Pozdrawiam wszystkich kibiców Górnika.
Dodano: 16.06.2019 12:13    Przez: ~John Doe
Redaktor szuka sensacji czy jak? Górnik pokazał klasę, że potrafił wyjść z takich tarapatów i za to należą im się ogromne BRAWA!
Dodano: 16.06.2019 11:49    Przez: ~STefek
Tu nie chodzi o udowadnianie ze kogos pobili tylko to ze skoro zostali skazani znaczy ze zaklocali porzadek na imprezie i odpowiadaja za straty i tyle w temacie to nie sa sprawy na udowadnianie czegos komus bo wina juz zostala udowodniona to sa sprawy cywilne o odzyskanie pieniedzy ktore musial wylozyc klub w zwiazku ze stratami jakie byly na imprezie.
Dodano: 16.06.2019 13:18    Przez: ~kibic ksg normalny
Wywal najlepiej wszystkich to z Warta Kramsk będziesz w grupie PAJACU
Dodano: 16.06.2019 15:51    Przez: ~Kis

KOMENTARZE

Redaktor szuka sensacji czy jak? Górnik pokazał klasę, że potrafił wyjść z takich tarapatów i za to należą im się ogromne BRAWA!
Dodano: 16.06.2019 11:49    Przez: ~STefek
zaorać ten klub i po kłopocie
Dodano: 16.06.2019 13:43    Przez: ~ręczny
TY Prezes zacznijcie grać i punkty zdobywać bo to jest najważniejsze a nie bawicie się w jakiś pro junior
Dodano: 16.06.2019 21:18    Przez: ~wstyd
A gdzie jest ręczna?
Dodano: 16.06.2019 22:46    Przez: ~L
Hójnik Kónin i tyle w temacie
Dodano: 16.06.2019 23:11    Przez: ~KKS Kalisz
Czyli są możliwości pozyskania finansów dla klubu.Jeśli potrafią znaleźć w sezonie dodatkowe 200.000zł to niech tak będzie zawsze.Zarząd do roboty!A kasę przeznaczyć na dobrych trenerów i młodzież!!
Dodano: 17.06.2019 08:21    Przez: ~Lipka
Zostawić szkielet z zakończonego sezonu, nieco przemeblować skład z "maruderów" i będzie piknie.
Dodano: 16.06.2019 11:54    Przez: ~trenejro pierwszej klasy
Brać przykład jak można wyjść z sytuacji bez wyjścia.
Dodano: 16.06.2019 12:05    Przez: ~Miesxkaniec
Brawo prezes! Nie miałbym odwagi wchodzić do zarządu klubu, zostawać jego prezesem w takiej, a nie innej sytuacji. Do tego nowo powstały model społeczeństwa, który bez ustanku krytykuje cokolwiek byś nie zrobił. Ponadto za dużo osób będących blisko klubu psuje w nim atmosferę, a zły to ptak, który własne gniazdo kala. Rób swoje prezesie, wszystko idzie ku lepszemu. Akurat Górnik idzie naprzeciw temu co dzieje się w mieście, a umiera tu powoli wszystko. Pozdrawiam wszystkich kibiców Górnika.
Dodano: 16.06.2019 12:13    Przez: ~John Doe
Czy aby napewno,policjant jest splacony?bo ja man inne info,PANIE PREZESIE -KSG.
Dodano: 16.06.2019 12:36    Przez: ~TUD
Jeden jest splacony czytaj uwaznie drugi jeszcze nie czlowieku czytaj ze zrozumieniem. Ten co mial mniej zostal splacony calkowicie wiec masz zle info.
Dodano: 16.06.2019 13:16    Przez: ~kibic
do mądrego kibica to ile jeszcze zostało do splaty
Dodano: 16.06.2019 15:01    Przez: ~pytam
Czytaj tekst wszystko jest napisane w artykule czlowieku po co tu wchodzisz jak nie czytasz pewnie tylko po to zeby hejtowac
Dodano: 16.06.2019 17:33    Przez: ~kibic
do kibica ja nie jestem dieslem pytam się ile jeszcze zostało do spłaty 20 ,50 100 tyś jak są te 3 - 4 raty powodzenia
Dodano: 16.06.2019 18:04    Przez: ~pytam
GORNIK TO SIŁA!!!!!!@
Dodano: 16.06.2019 12:58    Przez: ~Kibic
GÓrnik to był ale kiedyś teraz to jest sam nawet nie wiem CO !!!
Dodano: 16.06.2019 21:13    Przez: ~da
Zabrze to tak
Dodano: 16.06.2019 21:22    Przez: ~Ty
to ze zostali skazani za udział w awanturze , nie świadczy o tym że napadli i pobili tych biednych milicjantów . zgodnie z tokiem myślenia wychodzi na to że w bijatyce brało dwóch milicjantów i 15 skazanych , a wiemy że realia są inne :):):):):) , jeszcze jest jedno zasadnicze pytanie ? jakie konsekwencje poniesli uwczesni dowudzcy tej nie zaplanowanej akcji , bo jak wszyscy wiemy to miotacz gazu sam ich załatwił , o kto normalny psika gazem łzawiącym pod wiatr :):):):):):)
Dodano: 16.06.2019 13:09    Przez: ~obecny na meczu
Tu nie chodzi o udowadnianie ze kogos pobili tylko to ze skoro zostali skazani znaczy ze zaklocali porzadek na imprezie i odpowiadaja za straty i tyle w temacie to nie sa sprawy na udowadnianie czegos komus bo wina juz zostala udowodniona to sa sprawy cywilne o odzyskanie pieniedzy ktore musial wylozyc klub w zwiazku ze stratami jakie byly na imprezie.
Dodano: 16.06.2019 13:18    Przez: ~kibic ksg normalny
tak samo skazany kibic bral udzial w bojce i moze skarzyc klub o odszkodowanie za zle zabezpieczenie trybun a po drugie zostali skazani i drugi raz ich nie skaza
Dodano: 16.06.2019 13:32    Przez: ~prawnik
To sa sprawy cywilne a nie karne zostali skazani w sprawach karnych i to daje podstawy do roszczen cywilnych to niech skarza klub kibole ciekawe jaki sad tam im wiare
Dodano: 16.06.2019 13:39    Przez: ~kibic
Uczynienie ze spotkania sportowego chuligańskiej manifestacji warte jest każdej sumy. Wspierajcie chuliganerię. Będziecie zwyciężać.
Dodano: 16.06.2019 13:11    Przez: ~ania
Prawo Prezes pokazałeś niedowiarkom że można! Teraz czas na porządki w szatni. Wywalić co poniektorych bez względu na staż.
Dodano: 16.06.2019 14:23    Przez: ~Fans
Wywal najlepiej wszystkich to z Warta Kramsk będziesz w grupie PAJACU
Dodano: 16.06.2019 15:51    Przez: ~Kis
Tych dziwnych tlumaczen zarzadu nie da sie juz czytac,tu nie ma zadnych dzialan strategicznych,juz nigdy awansu nie bedzie bo ratujemy klub,przegrywajmy bo system pro junior,kibice pisza pytaja, wasze aroganckie odp,to ponizanie kibicow,wasz czas juz minal,nadzwyczajne zebranie i do bolu,to polowiczne rozwiazanie.Miasto potrzebuje nowego kameralnego stadionu i nowego zarzadu.
Dodano: 16.06.2019 14:47    Przez: ~GALL
Gościu ty wiesz wogole kto jest w zarządzie. Bo wydaje mi się że nie. Jeśli byś chciał trochę był zainteresowany klubem byś wiedział jakie są realia. I jeszcze jedno gdzie są te pytania do zarządu co niby odpowiadają z poniżeniem kibica?
Dodano: 16.06.2019 17:21    Przez: ~Anonim
GALL a jaki ty bys mial pomysl na prowadzenie klubu?! Skad wziac kase? Latwo powiedziec "zalatw sponsora". Nikt nie chce lozyc pieniedzy bo wiekszosc firm to ledwo sobie radzi na rynku, a skad maja Ci jeszcze dodatkowe srodki przeznaczac na klub?! Natomiast takie PAKi, Konimpexy i inne bogate przedsiebiorstwa maja w powazaniu Gornika, ba, nie czuja zadnych checi wspierania lokalnego sportu... Mateusz jakim jest czlowiekiem prywatnie czy w swoim biznesie to jest inny temat ale dla klubu widac ze robi wszystko by to jakos funkcjonowalo i za to szacun!
Dodano: 16.06.2019 22:02    Przez: ~Lm
1 z 2
12>>