Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportMistrzostwa Wielkopolski. Dziewięć medali Skoczka Władysławów

Mistrzostwa Wielkopolski. Dziewięć medali Skoczka Władysławów

Bardzo dobrze poradzili sobie lekkoatleci Skoczka Władysławów podczas Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Łącznie z Piły zawodnicy z powiatu turkowskiego przywieźli aż dziewięć medali.

Po trzy krążki podczas zawodów sięgnęli Dawid Robakowski i Jakub Milczuk. Ten pierwszy zwyciężył w pchnięciu kulą, osiągając rezultat 11,82 m oraz zajął drugie miejsce w biegu na 100 metrów z czasem 11,42 sek. Był to drugi wynik w Polsce wśród młodzików, a złoto Robakowski stracił na ostatnich metrach biegu. Ponadto zawodnik Skoczka wywalczył drugie miejsce w sztafecie 4x100 m. Milczuk wygrał antomiast bieg na 200 m przez płotki (28,04 sek.), był drugi na 110 metrów przez płotki (16,03 sek.) oraz również biegł w sztafecie 4x100 m. Co ciekawe, Milczuk przegrał złoto na 100 m przez płotki dosłownie w ostatniej chwili, osiągając nawet taki sam czas, co zwycięzca Albert Kulus z Iskry Wolsztyn.

Dwa medale zdobył Rafał Berliński, zajmując trzecie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki (17,77 sek.) i drugie miejsce w sztafecie 4x100 m. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawał natomiast Dominik Cichy, zdobywając brązy w pchnięciu kulą (9,32 m) i rzucie dyskiem (28,08 m).

Dorobek medalowy Skoczka uzupełnili Stanisław Grzymski, który wywalczył srebrny medal w biegu na 600 m (1:30,76) i Oskar Czekała, ostatni z drużyny sztafetowej 4x100 m.

Mamy się czym chwalić, ponieważ mały klub UKS Skoczek Władysławów obecnie zalicza się do najlepszych w Wielkopolsce w kategorii młodzik. W historii klubu nie zdarzyło się, aby aż sześciu młodzików wróciło z medalami z zawodów rangi mistrzostw Wielkopolski - podsumowuje występ swoich zawodników Bartłomiej Wiśniewski, trener Skoczka Władysławów (wraz z Florianem Berlińskim).

Najlepsze wyniki Skoczka Władysławów:
Dawid Robakowski: 1. pchnięcie kulą (11,82), 2. 100 metrów (11,42), 2. 4x100 m (47,71), 4. rzut dyskiem (28,01)
Jakub Milczuk: 1. 200 metrów przez płotki (28,04), 2. 110 metrów przez płotki (16,03), 2. 4x100 m (47,71)
Rafał Berliński: 2. 4x100 m (47,71), 3. 110 metrów przez płotki (17,77), 5. 200 metrów przez płotki (30,53)
Oskar Czekała: 2. 4x100 m (47,71), 5. 100 metrów (12,00), 5. 300 metrów (38,95)
Stanisław Grzymski: 2. 600 metrów (1:30,76)
Dominik Cichy: 3. pchnięcie kulą (9,32), 3. rzut dyskiem (28,08)
Kamil Kilański: 5. skok w dal (5,56)
Weronika Badowska: 5. pchnięcie kulą (7,54).