LM.plSportMistrzostwa biegów przeszkodowych. Koninianin drugi w Europie

Mistrzostwa biegów przeszkodowych. Koninianin drugi w Europie

Marcin Szczepaniak z Konina zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w short course podczas IV Europejskich Mistrzostwach Biegów Przeszkodowych. Piąty w standard course był Maciej Serafiński.

Marcin Szczepaniak w Gdyni startował w short course, czyli biegu na krótkim dystansie pięciu kilometrów. Na trasie do pokonania miał aż 40 różnych przeszkód, m.in. ,,monkey bar", noszenie worków, wielkie schody, czy czołganie w błocie pod drutem kolczastym. Koninianin zdołał pokonać trasę w czasie 01:09:50,15. Dało mu to drugie miejsce i tytuł wicemistrza Europy w kategorii wiekowej 35-39 lat. Do pierwszego Białorusina Aliaksandra Krauczanki stracił nieco ponad 2,5 minuty.

Wysoko w zawodach uplasował się również inny zawodnik z Konina - Maciej Serafiński. W standard course, czyli biegu na piętnaście kilometrów z 60 przeszkodami zajął piąte miejsce w kat. wiekowej 18 - 24 lata. Trasę pokonał w czasie 01:56:22,60, tracąc do zwycięzcy - Duńczyka Jonasa Dreschera - nieco ponad sześć minut.
Na podium w Gdyni uplasowała się również kolanka Ilona Rybarczyk rywalizująca w sztafecie mix. W barwach Husaria Race Team Poznań, wraz z Filipem Brzozowskim i Jakubem Łukaszewskim, wywalczyła brązowy medal, notując czas 1:17:05,90.

Oprócz startu w mistrzostwach biegów przeszkodowych Marcin Szczepaniak wystartował również w Swimrun Stężyca, czyli naprzemiennym pływaniu i bieganiu. Na krótkim dystansie pięciu kilometrów (kilometr pływania i cztery kilometry biegu) koninianin zajął trzecie miejsce wśród mężczyzn, notując czas 43:19 ze stratą czterech minut i 38 sekund do zwycięzcy i zaledwie niecałych dwóch sekund do drugiego miejsca.