Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17615) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Nowe zespoły w III lidze. Żadnego spadkowicza, sami mistrzowie

Dodano: 3.07.2019 12:15
Źródło: LM.pl

Nielba Wągrowiec, Unia Janikowo, Chemik Police i Grom Nowy Staw - to najprawdopodobniej nowi rywale Sokoła Kleczew i Górnika Konin w najbliższym sezonie III ligi.

Zakończone już rozgrywki III ligi wyłoniły cztery zespoły, z którymi kleczewianie i koninianie nie będą rywalizować w nowym sezonie. Do II ligi awansowały rezerwy Lecha Poznań, uszczuplając tym samym wielkopolską reprezentację w III lidze. W grupie drugiej nie zagra też wycofana Wda Świecie i dwaj spadkowicze - Chemik Bydgoszcz oraz Wierzyca Pelplin, czyli reprezentanci Kujaw oraz Pomorza.

Zamiast nich w nowym sezonie zagrają cztery nowe drużyny. Co ciekawe, nie będzie wśród nich żadnego spadkowicza z II ligi - wszystkie zespoły z Pomorza, Kujaw i Wielkopolski utrzymały się w zeszłym sezonie w rozgrywkach centralnych. Sokół i Górnik zagrają natomiast z czterema mistrzami czterech grup IV ligi.

W Wielkopolsce najlepsza okazała się Nielba Wągrowiec, która do ostatnich kolejek walczyła o awans z Lubuszaninem Trzcianka. Nielba ma za sobą bogate doświadczenia gry w III, a nawet II lidze. Przez trzy ostatnie sezony zespół z północy Wielkopolski rywalizował jednak w IV lidze i dopiero teraz wraca na szczebel międzywojewódzki. Sokół z Nielbą po raz ostatni w lidze grał w sezonie 2015/2016, a Górnik miał okazję zmierzyć się z drużyną z Wągrowca w maju 2017 roku w ramach I rundy wojewódzkiego Pucharu Polski.

W województwie kujawsko-pomorskim zwyciężyła Unia Janikowo. To również zespół, który w swojej niedawnej historii ma na koncie występy w II i III lidze. W sezonie 2012/2013 Unia wycofała się jednak z rozgrywek IV ligi i następnie rozpoczynała grę od B-klasy. Trzy ostatnie sezony zespół z Janikowa spędził w IV lidze, by wygrać ligę z przewagą sześciu punktów i awansować. Zarówno Górnik, jak i z Sokół z Unią po raz ostatni grali w sezonie 2011/2012 w ramach III ligi.

W grupie pomorskiej rywalizacja o awans do końca trwała pomiędzy Gromem Nowy Staw i Gryfem Słupsk. Ostatecznie lepsi okazali się piłkarze spod Malborka, wyprzedzając rywali o trzy oczka. Ostatnie trzy sezony Grom spędził w IV lidze, a wcześniej grał w niższych klasach rozgrywkowych. Dla klubu z Pomorza występy w III lidze będą więc dużym wyzwaniem.

Ostatnim z beniaminków jest Chemik Police, mistrz grupy zachodniopomorskiej. Chemik walczył w niej o awans z byłym III-ligowcem - Vinetą Wolin. Zespół z Polic w ostatnich latach grał w IV lidze i lidze okręgowej, ale wcześniej przez wiele lat rywalizował w III lidze grupie pomorsko-zachodniopomorskiej, a przez rok grał nawet w II lidze. 

Wszystkie te drużyny muszą jeszcze dostać licencję na grę w III lidze i dopiero wtedy będzie wiadomo, z kim dokładnie będą rywalizować Sokół Kleczew i Górnik Konin. Jeżeli jednak nic się nie zmieni, w najbliższym sezonie najwięcej reprezentantów w grupie drugiej III ligi będzie mieć Wielkopolska (siedmiu), nieco mniej województwo zachodniopomorskie (sześciu), a najmniej pomorskie (czterech) i kujawsko-pomorskie (jednego).

   • Nowe zespoły w III lidze. Żadnego spadkowicza, sami mistrzowie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.