Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportMinimalna porażka Medyka Konin z beniaminkiem Bundesligi

Minimalna porażka Medyka Konin z beniaminkiem Bundesligi

Zaledwie jedną bramką przegrał Medyk Konin swój trzeci letni sparing. W Żarach zespół Romana Jaszczaka zmierzył się z beniaminkiem niemieckiej Bundesligi - FF USV Jena.

Medyczki od czwartku przebywają na obozie przygotowawczym w Żaganiu. Wcześniej, w pierwszym letnim sparingu, pokonały 5:2 beniaminka Ekstraligi KKP Bydgoszcz (bramki strzelały: Dominika Kopińska, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska, Karolina Majda i Gabriela Grzywińska), a w drugim meczu kontrolnym w Berlinie koninianki wygrały z tamtejszym Unionem 2:1 (bramki Dominiki Kopińskiej i Nikol Kaletki).

Podczas zgrupowania w Żaganiu koninianki miały zaplanowany jeden sparing, który rozegrany został wczoraj. Medyczki mierzyły się w nim z beniaminkiem Bundesligi FF USV Jena. Wynik meczu otworzyła w 25. minucie Vanessa Fudalla, a w 60. minucie na 2:0 strzeliła Julia Arnold. Chwilę później dla Medyka trafiła Natalia Pakulska. W 71. minucie było 3:1 dla FF USV Jena po bramce Leonie Kreil. W końcówce spotkania drugą bramkę dla Medyka z rzutu karnego zdobyła Natalia Chudzik.

W środę piłkarki Medyka Konin kończą obóz przygotowawczy, a już dzień później koninianki wyjadą na Litwę. 26 lipca zmierzą się w sparingu z Gintrą Universitetas, a 28 lipca - z MFA Żalgiris.

Medyk Konin - FF USV Jena 2:3 (65' Natalia Pakulska, 90' Natalia Chudzik - 25' Vanessa Fudalla, 60' Julia Arnold, 71' Leonie Krell)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Stephanie Busch – Olga Sirant, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Stanislava Liąková, Nicole Zając, Natalia Pakulska, Karolina Majda, Anna Gawrońska, Nikol Kaletka.