Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21319) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (2)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Wychowankowie trenera rozegrają Memoriał Pawła Nowackiego

Dodano: 23.07.2019 14:34
Źródło: LM.pl

Mecz pamięci trenera Pawła Nowackiego rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę w Monachium. Zmierzą się w nim SV Polonia Monachium i drużyna złożona z wychowanków trenera Pawła Nowackiego.

29 sierpnia 2018 roku, po ciężkiej chorobie, zmarł Paweł Nowacki, trener piłkarski, nauczyciel i wychowawca kilku pokoleń zawodników w regionie konińskim, przez wiele lat związany z Górnikiem Konin. Blisko rok po tym wydarzeniu jego byli podopieczni rozegrają mecz poświęcony jego pamięci.

W spotkaniu zmierzą się SV Polonia Monachium i zespół złożony z wychowanków Pawła Nowackiego. Początkowo idea meczu miała być zupełnie inna. - Chciałem na zakończenie swojej przygody piłkarskiej skrzyknąć chłopaków i rozegrać takie pożegnalne spotkanie - mówi Bartek Musiał, jeden z organizatorów meczu, mieszkający w Monachium i grającym w tamtejszej drużynie oldboyów Polonii. - Ale moja osoba jest tu o wiele mniej ważna, niż postać Pawła Nowackiego.

W ten sposób pojawił się pomysł, by mecz poświęcony był właśnie pamięci trenera. Sam Bartek Musiał też jest wychowankiem Pawła Nowackiego. Po raz pierwszy spotkał go w Szkole Podstawowej nr 8 w Koninie, gdzie trener był jego nauczycielem wychowania fizycznego. - Dałem się mu zapamiętać, bo byłem trochę niegrzeczny, ale potrafił mnie utemperować - wspomina tamte czasy Bartek Musiał.

Później spotkali się jeszcze w zespołach młodzieżowych Górnika Konin, ale kontakt utrzymywali również później. - Już po moim wyjeździe do Niemiec, gdy wracałem do Konina, zawsze szedłem na orlik na Zatorzu, gdzie pracował trener Nowacki. Widywaliśmy się, uśmiechnięty zawsze pytał, jak leci mi w Niemczech - mówi Bartek Musiał. - Robił dobre rzeczy dla Konina, dla sportu, dla piłki. Żył tym. Należy mu się taki memoriał.

Spotkanie w Niemczech będzie okazją do wspomnień Pawła Nowackiego. Będzie na nim obecna żona trenera. A Bartek Musiał deklaruje, że memoriał nie będzie jednorazowym wydarzeniem. - Mamy w planach organizację takiego wydarzenia również w kolejnych latach, ale tym razem w Koninie. 

Memoriał Pawła Nowackiego rozegrany zostanie w Monachium 28 lipca o godz. 13.00.  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.