Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17428) SPORT FORUM FIRMY (5510) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 12oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki. Derby Wilki - SPS w grudniu i p ... (0)Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (16)

Rusza III liga. Jak Górnik Konin poradzi sobie z kadrową rewolucją?

Dodano: 30.07.2019 14:30
Źródło: LM.pl

Stabilizacja kadry, która była fundamentem sukcesu Górnika Konin w zeszłym roku, to już przeszłość. Latem z biało-niebieskimi pożegnało się siedmiu zawodników, a do kadry dołączyło dziewięciu nowych piłkarzy.

Kadrowa rewolucja to raczej nie pomysł samego Górnika, ale efekt wyborów samych piłkarzy. Koliński, czy Kaczyński poszukali miejsca w lepszych klubach, Patrzykątowi zakończyło się wypożyczenie, a zupełnie egzotyczny kierunek wybrał Śnieg. Górnik i tak uniknął kompletnej katastrofy, udało mu się bowiem utrzymać Jaworskiego i Staszaka, dwóch podstawowych zawodników zeszłego sezonu.

Ale o stabilizacji sprzed roku Górnik może zapomnieć. Lato to najgorszy moment na wielkie zmiany w zespole, czasu na wkomponowanie nowych zawodników jest bowiem wyjątkowo mało. Plusem dla władz konińskiego klubu jest ich czujność - wobec siedmiu odejść klub pozyskał dziewięciu nowych zawodników, zabezpieczając niemal wszystkie pozycje w drużynie. 

Największym problemem jest obecnie środek obrony, gdzie dużo zamieszania wywołało niespodziewane odejście Dawida Śniega w samym środku okresu przygotowawczego. Jest co prawda doświadczony Robert Jędras i dwóch nowych zawodników - Bartosz Zakrzewski oraz Dominik Domagalski, ale żaden z nich nie gwarantuje (a przynajmniej nie od razu) takiego poziomu jak duety Śnieg - Jędras i Śnieg - Derbich w zeszłym sezonie. A dla zespołu walczącego o utrzymanie solidna defensywa powinna być absolutną podstawą.

Znakiem zapytania jest też bramka, gdzie w zeszłym sezonie niepodzielnie panował Mateusz Koliński. Wiktor Beśka w zeszłym sezonie pewny plac w Mieszku wywalczył dopiero w rundzie wiosennej, gdy do Olimpii Grudziądz przeniósł się Szymon Lewandowski (wcześniej zmieniali się między słupkami). Klaudiusz Kurek zaś ma małe doświadczenie w III lidze. Czy będą w stanie osiągnąć poziom Kolińskiego w zeszłym sezonie? To pytanie na kilka najbliższych kolejek.

Solidnie wygląda natomiast środek pola wzmocniony bardzo ciekawymi skrzydłowymi: Dawidem Kalinowskim i Patrykiem Olczykiem oraz doświadczonym Tomaszem Kowalskim. Wobec niezbyt imponującego ataku (doświadczony Paweł Błaszczak, który w zeszłym sezonie był rezerwowym i młody Maciej Gaszka) to właśnie druga linia będzie musiała wziąć na swoje barki odpowiedzialność nie tylko za kreowanie sytuacji, ale i zdobywanie goli. 

Letnie poszukiwania poskutkowały również pozyskaniem kilku młodzieżowców. Ogółem ich liczba w najbliższym sezonie będzie porównywalna do tej z zeszłego sezonu (około sześciu/siedmiu, do tej liczby nie są wliczani zawodnicy z drużyn młodzieżowych, którzy masowo byli włączani do pierwszej kadry w końcówce poprzedniego sezonu). Co jednak ważne, w zeszłym sezonie młodzieżowcy byli jednocześnie w zdecydowanej większości wychowankami Górnika, w klasyfikacji PJS punktowali więc podwójnie. Teraz taki status mają jedynie Mateusz Majer i Patryk Szymaniak. Jakub Staszak, Dawid Kalinowski, Szymon Bartosik, Patryk Olczyk i Maciej Gaszka grając w pierwszym składzie dostaną dwa razy mniej punktów, niż wychowankowie. 

Letnie sparingi Górnik rozpoczął bardzo dobrze, bo od trzech zwycięstw. Dwa sparingi rozegrane już po obozie dochodzeniowym zakończyły się natomiast porażkami. Biało-niebiescy muszą liczyć, że to efekt zwiększonych obciążeń, a forma przyjdzie już zaraz. Start ligi Górnik ma bowiem ciężki - najpierw wyjazd do Raduni Stężyca, a potem mecz u siebie z Polonią Środa Wlkp.

Na co stać Górnika Konin w tym sezonie? Po tylu zmianach, ale również po wielu niewiadomych wśród innych drużyn walczących o utrzymanie - trudno wyrokować. Na pewno duże ubytki z początku lata zostały w trakcie ostatniego miesiąca w większości polepione. Jesień pokaże, czy te awaryjne ruchy pozwolą solidnie popunktować Górnikowi do zimy.

Bilans sparingów: 3-0-2
Bilans bramek: 9:7
Najlepsi strzelcy: Dawid Kalinowski (3), Paweł Błaszczak (1), Bartosz Kowalski (1), Patryk Olczyk (1), Maciej Adamczewski (1), Taras Jaworski (1), Dawid Przybyszewski (1)
Przyszli: Wiktor Beśka (bramkarz), Klaudiusz Kurek (bramkarz), Szymon Bartosik (obrońca), Bartosz Zakrzewski (obrońca), Dominik Domagalski (obrońca/pomocnik), Patryk Szymaniak (obrońca, powrót z wypożyczenia), Dawid Kalinowski (skrzydłowy), Tomasz Kowalski (pomocnik), Patryk Olczyk (skrzydłowy), Maciej Gaszka (napastnik)
Odeszli: Mateusz Koliński (bramkarz), Dawid Kołodziejczak (bramkarz), Wiktor Patrzykąt (obrońca, koniec wypożyczenia), Bartosz Świderski (obrońca), Łukasz Derbich (obrońca), Dawid Śnieg (obrońca), Sebastian Kaczyński (napastnik). autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.