Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportKuderczak najlepszy wśród Polaków w wyścigu Białystok - Grodno

Kuderczak najlepszy wśród Polaków w wyścigu Białystok - Grodno

Dawid Kuderczak, kolarz KLTC Konin, zajął drugie miejsce w XXXII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim ,,Niemen" dla Juniorów. Koninianin był najlepszym Polakiem na ponad 360-kilometrowej trasie.

Wyścig rozpoczynał się w Białymstoku, a kończył w Grodnie na Białorusi. Podzielony był na pięć etapów: prolog (2,3 km), kryterium (60 km), dwa wyścigi ze startu wspólnego (95 km i 90 km), jazdę indywidualną na czas (20 km) i wyścig ze startu wspólnego po stronie białoruskiej (100 km). Na starcie stanęło 94 zawodników, m.in. z Polski, Białorusi, Niemiec, Estonii, Rosji i Litwy. KLTC Konin reprezentowali Dawid Kuderczak i Mikołaj Kawa.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Estończyk Gleb Karpienko. Drugi był Dawid Kuderczak, który do zwycięzcy stracił 39 sekund. Koninianin świetnie rozpoczął wyścig, zajmując trzecie miejsce w prologu. W trzech kolejnych etapach poszło mu nieco gorzej - zajmował kolejno 26., 24. i 33. miejsce. Na szczyt Kuderczak wrócił w końcówce, zajmując w dwóch ostatnich etapach drugie i trzecie miejsce. Zawodnik KLTC Konin okazał się najlepszym z Polaków, otrzymując za to Puchar Konsula Polskiego na Białoruś.

Piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął drugi z kolarzy KLTC Mikołaj Kawa. Koninianin najlepiej poradził sobie w prologu, plasując się na ósmym miejscu. W następnych etapach zajmował kolejno 31., 69., 36., 16. i 29. miejsca.